Pandemia COVID-19 wymusiła zmiany w sposobie wykonywania pracy, z którymi wiele firm musiało poradzić sobie na swój sposób. Praca zdalna stała się powszechna, przez co nie trudno o wyciek wrażliwych danych przedsiębiorstwa. Na wypadek uszkodzenia lub utraty sprzętu, zawirusowania komputera lub zaszyfrowania danych przez ransomware, warto skorzystać z narzędzi umożliwiających wykonywanie kopii zapasowych, takich jak Cloud Backup od firmy nazwa.pl.

Wszelkie dane o kontrahentach, pracownikach, umowach, danych finansowych, czy też wysokości marż, oczywiście gromadzone w formie elektronicznej, mogą paść łupem cyberprzestępców. Zdobyte informacje dla rynkowej konkurencji mogą okazać się bezcenne, a w związku z obecną sytuacją bywają nieco mniej chronione.

Może trzeba ograniczyć dostęp do danych? Uczulić pracowników na niebezpieczeństwa? To może też najwyższy czas, by zarchiwizować zasoby, zaszyfrować i zrobić kopie plików z komputera.

Choć obecnie rośnie popularność phishingu, czyli wyłudzania danych, to jednak wciąż hakerzy stosują ransomware. Jest to rodzaj szkodliwego oprogramowania, które blokuje dostęp do systemu komputerowego lub uniemożliwia odczyt zapisanych w nim danych (często poprzez techniki szyfrujące), a następnie żąda od ofiary okupu za przywrócenie stanu pierwotnego.

Najprostsze typy programów typu ransomware zakładają jedynie systemową blokadę, stosunkowo łatwą do zlikwidowania dla doświadczonych użytkowników komputera. Bardziej zaawansowane formy oprogramowania szantażującego stosują z kolei technikę zwaną kryptowirusowym wymuszeniem. Szyfrują one pliki ofiary, uniemożliwiając tym samym ich normalny odczyt, i żądają okupu w zamian za deszyfrację.

Czasem jednak do blokady danych, czy ich utraty, może dojść z bardziej prozaicznych powodów, jak np. z uwagi na uszkodzenie sprzętu, jego utratę lub zawirusowanie.

Zaszyfrowane trudniej odczytać

Ryzyko wzrasta nie tylko wtedy, gdy brakuje zabezpieczeń, ale również wtedy, gdy te istniejące są niedopasowane. Dlatego ważne jest wprowadzanie rozwiązań dostosowanych do zasobów i możliwości firmy. Nie muszą one dużo kosztować, nie wymagają też całego sztabu pracowników IT. Firma nazwa.pl, będąc liderem technologicznym w Polsce, przekazuje swoim klientom nowoczesne, profesjonalne i szybko działające usługi, dzięki czemu jej klienci jako pierwsi w kraju mogą korzystać z nowatorskich rozwiązań.

Dzięki intuicyjnej aplikacji każda firma może szyfrować kopie plików z komputera działającego w systemie Microsoft Windows 7 lub 10. Dane będą bezpieczne na serwerach nazwa.pl, a ich poufność będzie zapewniona dzięki szyfrowaniu algorytmem AES-256 jeszcze przed wysłaniem danych do nazwa.pl. W przypadku uszkodzenia dysku lub utraty komputera wszystkie informacje można odzyskać jednym kliknięciem. To wszystko możliwe jest z aplikacją Cloud Backup.

Korzystając z aplikacji użytkownik nie udziela nikomu dostępu do plików firmy. To znacznie bezpieczniejsze niż zapisywanie danych na dysku sieciowym. Obsługa możliwa jest poprzez intuicyjny panel, który pozwala na proste i szybkie tworzenie kopii plików i folderów. Kopie zapasowe są wykonywane automatycznie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Obsługa jest prosta. Po uruchomieniu programu należy wpisać identyfikator usługi i kod jednorazowy oraz nadać własne hasło do szyfrowania kopii. Później trzeba wpisać nazwę kopii i wybrać dane, które mają być backupowane. W harmonogramie należy wpisać godzinę, wybrać dzień lub dni, kiedy kopia ma być wykonywana, a na koniec kliknąć przycisk Utwórz kopię.

To wszystko. Dane Twojej firmy będą bezpieczne.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje taką możliwość. Nasi czytelnicy mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres 6 miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

ea72-7562-3259
Termin ważności kodu rabatowego: 26.07.2020 r.