statystyki

Państwo umywa ręce w sprawie Huawei

autor: Sławomir Wikariak17.01.2019, 07:33; Aktualizacja: 17.01.2019, 08:08
Huawei całkowicie odrzuca zarzuty dotyczące szpiegostwa.

Huawei całkowicie odrzuca zarzuty dotyczące szpiegostwa.źródło: ShutterStock

Rząd powinien jak najszybciej wydać jednoznaczne stanowisko w sprawie chińskich produktów. Dziś odpowiedzialność jest przerzucona na pojedynczych zamawiających

Co mówią przepisy

Co mówią przepisy

źródło: DGP

Po zatrzymaniu dwóch osób podejrzanych o szpiegostwo, w tym dyrektora sprzedaży na Polskę firmy Huawei Weijinga W, w naszym kraju również zaczęto stawiać pytania, które zadawane są na świecie od dłuższego już czasu. Czy sprzęt dostarczany przez chińskiego producenta jest bezpieczny? Czy administracja publiczna powinna go używać?

W części krajów pytania te doprowadziły do jednoznacznego zakazu korzystania z urządzeń Huawei przez urzędy. Zrobiono tak w USA (kraj ten naciska na sojuszników, by poszły w jego ślady), Australii, Nowej Zelandii czy Japonii. W grudniu rezygnację ze sprzętu Huawei zapowiedział również rząd Czech.

W Polsce na razie nie zapadły żadne decyzje na szczeblu centralnym. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” rząd na wniosek ABW rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek. Na razie zaleca zaś jedynie ostrożne z nich korzystanie.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane