statystyki

Unia w poszukiwaniu inteligencji. Sztucznej

autor: Patryk Słowik26.04.2018, 07:22; Aktualizacja: 26.04.2018, 08:20
Unijni urzędnicy obiecują też uprościć model wymiany danych między sektorem publicznym i prywatnym.

Unijni urzędnicy obiecują też uprościć model wymiany danych między sektorem publicznym i prywatnym.źródło: ShutterStock

Konkurencyjna i wysokiej jakości, ale też uczciwa i bezpieczna. Taka ma być sztuczna inteligencja (AI) w ocenie Komisji Europejskiej. Wczoraj wiceprzewodniczący ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip oraz komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Elżbieta Bieńkowska zaprezentowali ramy działania na najbliższych kilka lat.

Najważniejsza wiadomość: rozwój AI musi odbywać się przy spełnieniu najwyższych standardów etycznych. Jak bowiem wskazał Andrus Ansip, nowe technologie nie mogą oznaczać nowych wartości. Do końca 2018 r. powstanie kodeks etyki rozwoju AI, który stosować powinni zarówno unijni urzędnicy, jak i przedsiębiorcy.

Dlaczego to tak ważne? Bo w Chinach czy USA nacisk na etykę przy rozwijaniu najnowszych technologii jest znacznie mniejszy. I przykładowo tam nikt nie ma problemu z tym, by roboty przypominały ludzi. W Europie zaś postawiona zostanie tama: urządzenie nie może „stawać się” człowiekiem, a ma jedynie wykonywać określone zadania. Za nieetyczne uważa się też programowanie maszyn do działań szkodliwych społecznie lub krzywdzących ludzi (np. ludzie z chatbota należącego do Microsoftu, uczącego się na podstawie przeprowadzonych rozmów, uczynili rasistę).


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2018-04-26 11:09) Zgłoś naruszenie 10

    Jest Nia wybitny spec Donald Tusk:głosił:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "....... a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i czasu pracy w szkodliwych oraz niebezpiecznych ,w soboty i swieta które za komuny były norma -bez dni zamiennie wolnych!. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r......Na to wszystko Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi zatrudnionych kiedyś w szkodliwy i nieb warunkach w soboty i święta wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Tyle że i On nie zostawił kasy na kompensaty o których mowa powyżej czym nie był lepszy od Tych co krytykował. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy jeszcze dwa lata do wieku emerytalnego. Wiecie z czego sfinasował Rekompensaty za odebrane prawo do POmostówek ,ze smierci Tych co Ich nie dozyją!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane