HMD Global ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży odświeżonej wersji kultowego modelu – Nokia 3310. Na początek pojawi się w sieci Play.

- To jasne, że odświeżony model 3310 nie zamierza konkurować na rynku ze smartfonami. To ma być drugi telefon użytkownika. Urządzenie, które zabierzemy dodatkowo ze sobą w każdą podróż. W szczególności, jeśli będziemy chcieli uciec przed Facebookiem czy firmowymi mailami. Głównymi zaletami telefonu jest prostota obsługi, solidność wykonania oraz długi czas działania baterii - poinformował Robert Siewierski, pełniący funkcję Country Managera w HMD Global w Polsce, Ukrainie, Litwie, Łotwie oraz Estonii. Zapewnił jednak, że wciągu trzech miesięcy Nokia zaprezentuje na polskim rynku nowe modele smartfonów, a w przyszłości zamierza także oferować tablety.

Telefon w wersjach zarówno single SIM, jak i dual SIM, pojawi się w sprzedaży detalicznej jeszcze w maju. Producent oferuje cztery wersje kolorystyczne: czerwoną, żółtą, granatową oraz szarą.

Między 12 a 14 maja 2017 roku, Nokia 3310 ekskluzywnie dostępna będzie w sprzedaży w wybranych salonach sieci PLAY. Dodatkowo Play będzie miało wyłączność na ten model do czerwca 2017 roku. Model w sieci PLAY dostępny będzie w wariancie single SIM.

Specyfikacja
- System: Dual band 900/1800 MHz
- Dostępna wersja single SIM oraz dual SIM (microSIM)
- Oprogramowanie systemu: Nokia Series 30+
- Wymiary: 115,6 x 51 x 12,8 mm
- Waga: 79.6 g (z baterią)
- Wyświetlacz: 2,4 calowy, zakrzywiony ekran QVGA (240*320)
- Łączność: micro USB, 3,5mm AV
Bluetooth 3.0 z SLAM
- Aparat: 2 Mpx z lampą LED
- Gniazdo kart MicroSD do 32 GB*
- Latarka LED


Czas pracy
- 31 dni w stanie spoczynku
- Do 22 godzin ciągłych rozmów
- 51 godzin odtwarzania muzyki
- 39 godzin słuchania radiaOprac. T.J.