Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

8 sposobów na niższe rachunki za ogrzewanie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego koszty ogrzewania z sieci miejskiej poszły w ubiegłym roku w górę o około 2 proc., nie musi to jednak oznaczać, że wzrosną nasze rachunki. Koszt ogrzewania jest bowiem silnie skorelowany z pogodą za oknem, a ta w tym roku jest wyjątkowo łaskawa. Wg obliczeń Lion’s Banku zapotrzebowanie na energię cieplną w październiku i listopadzie było w Warszawie o kilkanaście proc. niższe niż historyczna średnia dla tego okresu. Przy 60-metrowym mieszkaniu oznacza to oszczędność w kosztach ogrzewania na poziomie kilkuset złotych w trakcie sezonu grzewczego, bo wg GUS-u ogrzanie takiego lokalu w bloku to miesięczny wydatek na poziomie 222 zł. To średnia, a indywidualne opłaty zależeć będą nie tylko od wielkości mieszkania, ale i technologii jego budowy, przyzwyczajeń lokatorów i wielu innych czynników. Home Broker wskazuje osiem kroków w kierunku niższych rachunków za ogrzewanie, w większości są one całkowicie bezkosztowe, a ewentualne nakłady powinny zwrócić się bardzo szybko i to z nadwyżką.
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego koszty ogrzewania z sieci miejskiej poszły w ubiegłym roku w górę o około 2 proc., nie musi to jednak oznaczać, że wzrosną nasze rachunki. Koszt ogrzewania jest bowiem silnie skorelowany z pogodą za oknem, a ta w tym roku jest wyjątkowo łaskawa. Wg obliczeń Lion’s Banku zapotrzebowanie na energię cieplną w październiku i listopadzie było w Warszawie o kilkanaście proc. niższe niż historyczna średnia dla tego okresu. Przy 60-metrowym mieszkaniu oznacza to oszczędność w kosztach ogrzewania na poziomie kilkuset złotych w trakcie sezonu grzewczego, bo wg GUS-u ogrzanie takiego lokalu w bloku to miesięczny wydatek na poziomie 222 zł. To średnia, a indywidualne opłaty zależeć będą nie tylko od wielkości mieszkania, ale i technologii jego budowy, przyzwyczajeń lokatorów i wielu innych czynników. Home Broker wskazuje osiem kroków w kierunku niższych rachunków za ogrzewanie, w większości są one całkowicie bezkosztowe, a ewentualne nakłady powinny zwrócić się bardzo szybko i to z nadwyżką. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • kowalski
  2015-01-27 12:51:01
  to jest wszystko słuszne ale najwięcej trudności sprawia pobierającym pieniądze ustalenie, odczytanie kto rzeczywiście przestrzega te reguly, kto rzeczywiście oszczedza ,a kto nie, a tak to tylko ogolne sa to trudne do realizacji uśrednione pobozne zyczenia, jden dom , mieszkanie będzie oszczedzalo a inne nie będzie, a będzie kosztem innych wydawalo cudze pieniądze,Naajwiekszy problem to ustalenie zatem ustalenie kto oszczedza i mniej za to w nagrodę placi a kto nie oszczedza i placi więcej
  0
 • zen
  2015-01-27 14:21:33
  Czy autor słyszał o " efekcie komina' - nie mylić z kominem. Ciepłe powietrze leci do góry.Przykładem jest kominek. Lepszy cug jest gdy kominek jest zamknięty. Grzejniki należy szczelnie zasłonić a zostawić jedynie dopływ i odpływ powietrza ( np. otwory na parapecie) Reszta prawidłowa.
  0
 • Wasilewski Developer
  2015-01-27 15:11:07
  Ciekawe porady i niektóre z nich można w naturalny sposób wprowadzić do swojego domu.
  0
 • ja
  2015-01-28 07:33:35
  Spółdzielnie montują podzielniki na kaloryferach a ludzie zakręcają grzejniki i marzną żeby oszczędzać! Efekt jest taki, że ciepłownia podnosi cenę bo ma swoje stałe koszty a ludzie siedzą w 16-18 st. Oczywiście pojawia się wilgoć a później grzyb ale na koniec roku jest zwrot 300 zł!!!
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej