statystyki

Przebudowa „na koronawirusa” znów będzie łatwiejsza

autor: Marcin Wybranowski22.10.2020, 07:49; Aktualizacja: 22.10.2020, 07:49
prawo, koronawirus

O prowadzeniu robót budowlanych oraz zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego inwestor będzie musiał niezwłocznie powiadomić organy administracji architektoniczno-budowlanej. Te zaś będą miały możliwość ustalenia wymagań dotyczących zabezpieczeń i prowadzenia robót budowlanych, jeżeli ich prowadzenie powoduje zagrożenie dla zdrowia i życia.źródło: ShutterStock

Wracają wyłączenia stosowania m.in. prawa budowlanego i ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami do projektowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i rozbiórki niektórych obiektów.

Powrót do starych przepisów, uchwalanych na początku pandemii, przewiduje poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, którym zajął się wczoraj Sejm. Zaproponowane regulacje są w dużej mierze powtórzeniem wcześniej obowiązującego art. 12 specustawy covidowej (Dz.U. z 2020 r. poz. 374). Przepis ten miał charakter czasowy i przestał obowiązywać po 4 września br.

Tym razem wyłączenia mają zostać dodane do ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1845). Będą obowiązywały każdorazowo w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii i przewidują, w związku z przeciwdziałaniem epidemii, możliwość odstąpienia od stosowania m.in przepisów:


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie