statystyki

Przedszkola oddalają się od nowych osiedli

autor: Emilia Świętochowska30.05.2019, 07:14; Aktualizacja: 30.05.2019, 07:20
Przedszkole

Przedszkoleźródło: ShutterStock

Inwestorzy, którzy zechcą wybudować nowe osiedle na podstawie specustawy mieszkaniowej, nie będą już musieli dbać o to, aby lokatorzy mieli bliski dostęp do przedszkola.

Senatorowie zagłosowali za wykreśleniem z przepisów wymogu lokalizowania bloków w odległości nie większej niż 3 km od placówek dla najmłodszych dzieci, a w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców – 1,5 km. Deweloperzy nadal będą musieli uwzględniać w swoich planach dystans do szkół podstawowych.

Jak tłumaczyło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, zmiana w specustawie mieszkaniowej była konieczna, gdyż niektóre spośród zapisanych w niej standardów urbanistycznych okazały się trudne do zrealizowania w praktyce. Zwłaszcza ten dotyczący zapewnienia odpowiedniej odległości od przedszkoli. Ponieważ w wielu placówkach brakuje miejsc, wójtowie nie mogli wydać zaświadczenia o możliwości przyjęcia kolejnych uczniów, potrzebnego deweloperom do złożenia wniosku o lokalizację inwestycji.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie