statystyki

Wystarczy złożyć wniosek o wykreślenie spółki komandytowej

autor: Kt28.04.2015, 07:49; Aktualizacja: 28.04.2015, 07:51
Do rozwiązania i likwidacji spółki komandytowej stosuje się odpowiednio art. 68 – 83 k.s.h. Likwidacja ma doprowadzić do zakończenia bieżących interesów tej spółki, spłaty zobowiązań i upłynnienia majątku.

Do rozwiązania i likwidacji spółki komandytowej stosuje się odpowiednio art. 68 – 83 k.s.h. Likwidacja ma doprowadzić do zakończenia bieżących interesów tej spółki, spłaty zobowiązań i upłynnienia majątku.źródło: ShutterStock

Rozwiązanie spółek kapitałowych i spółki komandytowo-akcyjnej poprzedzone jest dość długim i kosztownym postępowaniem likwidacyjnym. Jak jest natomiast w przypadku często wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej spółki komandytowej?

Do rozwiązania i likwidacji spółki komandytowej stosuje się odpowiednio art. 68 – 83 k.s.h. Likwidacja ma doprowadzić do zakończenia bieżących interesów tej spółki, spłaty zobowiązań i upłynnienia majątku. Tej procedury można jednak uniknąć. Zgodnie z art. 67 par. 1 k.s.h. wspólnicy mogą uzgodnić inny sposób zakończenia działalności spółki. Taka możliwość może wynikać z umowy spółki bądź uchwały podjętej jednomyślnie przez wszystkich wspólników. Powinni oni określić, jak będzie wyglądać zakończenie działalności spółki, zaspokojenie dłużników i ściągnięcie wierzytelności oraz zagospodarowanie jej majątku.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane