statystyki

Ser z obcymi tłuszczami to nie ser

autor: Joanna Kowalska27.02.2015, 07:44; Aktualizacja: 27.02.2015, 07:47
Kontrola przeprowadzona u przedsiębiorcy przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) wykryła w jednej z badanych partii „sera topionego z szynką” tłuszcze obce i sterole roślinne.

Kontrola przeprowadzona u przedsiębiorcy przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) wykryła w jednej z badanych partii „sera topionego z szynką” tłuszcze obce i sterole roślinne.źródło: ShutterStock

Nazwa „ser” zarezerwowana jest wyłącznie dla przetworów mlecznych – potwierdził wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny. Oddalił skargę kasacyjną producenta, który używał jej do oznaczania produktów z dodatkami.

Kontrola przeprowadzona u przedsiębiorcy przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) wykryła w jednej z badanych partii „sera topionego z szynką” tłuszcze obce i sterole roślinne. Organ ocenił to jako wprowadzenie do obrotu zafałszowanych artykułów spożywczych.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Witek(2015-02-28 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze: Podajcie nazwę oszusta.
    Po drugie: Strasznie walczycie o opłaty za czytanie w Internecie. Większość tematów można zobaczyć w innych portalach. Za darmo. Niedługo wszyscy odwrócą się od Was.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane