statystyki

Pieniądze na własny biznes: Czy początkujący przedsiębiorca ma szansę na kredyt w banku?

autor: Piotr Pieńkosz08.11.2013, 07:28; Aktualizacja: 08.11.2013, 08:36
Osoba, która zamierza zacząć działalność gospodarczą, jest dla banku takim samym klientem, jak każdy inny, który chce pożyczyć pieniądze.

Osoba, która zamierza zacząć działalność gospodarczą, jest dla banku takim samym klientem, jak każdy inny, który chce pożyczyć pieniądze.źródło: ShutterStock

Od 1 października jestem bezrobotnym asystentem, po tym jak w ramach redukcji etatów uczelnia nie przedłużyła ze mną umowy. Co gorsza poszukiwania nowej posady na razie nie przynoszą efektów. Skłoniło mnie to do refleksji, by założyć własną firmę, ale na uruchomienie ośrodka szkoleniowego w zakresie zarządzania potrzebuję pieniędzy. Zastanawiam się jednak, czy banki w ogóle udzielają kredytów firmowych początkującym przedsiębiorcom – pyta pan Paweł.

Osoba, która zamierza zacząć działalność gospodarczą, jest dla banku takim samym klientem, jak każdy inny, który chce pożyczyć pieniądze. Zgodnie z prawem bank musi więc zbadać jego zdolność kredytową. Pracownik instytucji finansowej sprawdza to m.in. na podstawie przedstawionych prognoz na okres kredytowania, z których będzie wynikało, czy przedsiębiorca będzie miał w przyszłości środki na spłatę zobowiązania wraz z odsetkami i innymi kosztami. Dobrze jest więc okazać dobrze przygotowany biznesplan, z którego będzie można wnioskować, jak szybko działalność okaże się rentowna.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2013-11-18 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Odradzam zakładanie firmy w Polsce , a jeśli już ktoś się wpuści w te maliny , to przynajmniej niech omija bank szerokim łukiem - zwłaszcza złodziejski Millennium i równie jumający Raiffeisen-Polbank .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane