Resort rozwoju przystępuje do kontrofensywy. Po fali krytycznych uwag zgłoszonych w konsultacjach ministerialni urzędnicy biorą się do przekonywania nieprzekonanych.
Kluczowe elementy konstytucji biznesu, czyli pakietu kilku ustaw ułatwiających życie przedsiębiorcom, mają wejść w życie już 1 stycznia 2018 r. Praca nad projektami – jak stwierdziły we wspólnym liście sprzed kilku tygodni do ministrów Mateusza Morawieckiego i Henryka Kowalczyka Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, BCC oraz Związek Rzemiosła Polskiego – straciła jednak impet.
Ministerstwo Rozwoju zapewnia, że to tylko pozory. – Projekty ustaw wchodzących w skład pakietu konstytucji biznesu zostały przyjęte przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. W najbliższym czasie odbędą się bilateralne spotkania z niektórymi podmiotami, które zgłosiły uwagi. Zakładam, że projekty trafią na Stały Komitet Rady Ministrów wkrótce po wakacjach – mówi wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj. Terminy wejścia w życie poszczególnych ustaw zależeć będą od przebiegu prac sejmowych. Resort rozwoju chce, by był to początek 2018 r.