Opłata audiowizualna? Polacy wolą oglądać reklamy niż płacić 10 zł

autor: Barbara Sowa03.02.2016, 07:17; Aktualizacja: 03.02.2016, 12:57
pilot-telewizja-media

Ponad połowa badanych uważa, że media publiczne powinny być w całości finansowane z reklam – wynika z najnowszego badania domu mediowego MEC, przeprowadzonego wśród tysiąca widzów mających dostęp do internetu.źródło: ShutterStock

Polacy szybciej zaakceptują reklamy przerywające audycje w telewizji publicznej niż powszechną daninę na radio i telewizję. Tylko co trzeci gotów jest wydać na nią miesięcznie 10 zł. Powyżej 30 zł zgadza się płacić tylko 4 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Aneta(2016-02-04 09:28) Zgłoś naruszenie 20

  TVP ? a kto to jeszcze ogląda ? Może niech TVP zakoduje sobie swoje programy , dopuści dla swoich fanów po zapłaceniu daniny, a nie zmusza wszystkich do płacenia nowego abonamentu.

  Odpowiedz
 • mocny777(2016-02-04 01:18) Zgłoś naruszenie 40

  Debaty, dyskusje i co z tego wynika? Wszyscy krytykują, zabierają głos w dyskusji, a abonament płacimy potulnie głównie MY, Emeryci, bo jesteśmy w starych bazach danych. I gdzie tu Państwo prawa?!

  Odpowiedz
 • BB1313(2016-02-03 17:55) Zgłoś naruszenie 50

  Szanowny Panie Luft porównywanie obowiązku płacenia składki zdrowotnej do obowiązku płacenia abonamentu RTV ma się jak pięść do nosa!! W razie choroby mam bezpłatne leczenie np. w szpitalu, operację i t d. natomiast w telewizji publicznej mam powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki !! Mało tego ,że powtórki to jeszcze w kółko te same! Uczepili się kilku seriali i komedii z PRL-u paru aktualnych i program z głowy!! Jak już któryś z bohaterów otwiera usta to wiem co powie bo dialogi znam na pamięć !!A tak na marginesie po przekształceniu się telewizji publicznej w Spółkę Akcyjną zajmowanie kont bankowych przez komorników skarbowych i ściąganie przeważnie emerytom abonamentu jako podatku było bezprawne !! Gdyby się tak strzyknąć i oddać pozew zbiorowy do Strasburga ,wyrok brzmiałby jak wyżej!!!!!

  Odpowiedz
 • Franciszek M.(2016-02-03 17:38) Zgłoś naruszenie 40

  Telewizja publiczna (teraz narodowa) winna zarabiać również na sprzedaży własnej produkcji innym stacjom komercyjnym w kraju , jak również zagranicznym stacjom telewizyjnym i nie tylko. Chodzi o filmy , seriale, różne show własnego pomysłu, a nie te produkowane na licencji zagranicznej. Posiada przebogate archiwa, na tym też można zarabiać.

  Odpowiedz
 • rencista poznań(2016-02-03 13:36) Zgłoś naruszenie 70

  Kiedy likwidacja tzw. abonamentu radiowo-telewizyjnego? Przecież zmiana nazwy na „opłata medialna” niczego nie zmienia. Opłata 100 zł OD OSOBY to poważne uszczuplenie budżetu dla osób słabych ekonomicznie? Dopiero teraz kilkuosobowe rodziny, które zapłacą ROCZNIE PO KILKASET ZŁ zaczną płakać i przeklinać PIS. Dlaczego emeryci, renciści czy bezrobotni z zasiłkiem mają się "zrzucać" na kilkunasto- czy kilkudziesięciotysięczne pensje ludzi z otoczenia kacyków aktualnie rządzącej partii!? Niech glinski, czabanski, bubula i ostatnio pawłowicz sami zapłacą ze swych poselskich wynagrodzeń, a nie grzebią w kieszeniach biednych ludzi (!)

  Odpowiedz
 • Ted(2016-02-03 10:02) Zgłoś naruszenie 70

  Niech przestaną GLĘDZIĆ O MISJI ! Nie chcemy płacić żadnego abonamentu! Niech TVP zarabia na reklamach i z tego niech się utrzymuje ta tuba propagandowa pisu sterowana przez Kurskiego .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane