statystyki

Marzenie widza: darmowe HBO, Canal+ i Discovery

autor: Piotr Dziubak01.07.2014, 07:20; Aktualizacja: 01.07.2014, 09:04
NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWAźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Polubiliśmy naziemną telewizję cyfrową. Eksperci martwią się, czy nie zmonopolizuje jej TVP.

Na działających już multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej brakuje Polakom seriali i dokumentów. Widzowie oczekują też nowych kanałów filmowych, informacyjnych, przyrodniczo-naukowych oraz sportowych – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez dom mediowy MEC. Niemniej aż 73 proc. z nas deklaruje, że naziemna telewizja jest lepsza niż przed cyfryzacją. Ocena bezpłatnej telewizji naziemnej, czyli takiej, do odbierania której potrzebne są tylko antena i telewizor, jest jeszcze lepsza wśród osób, które nie wykupiły abonamentu w żadnej z komercyjnych platform satelitarnych czy kablowych. Aż 85 proc. pozytywnie wypowiada się o zmianach.

MEC zebrał także opinie na temat poszczególnych kanałów na multipleksach. Według badanych najciekawsze są cztery największe stacje, czyli TVN, Polsat, TVP 2 i TVP 1. Niespodzianką jest wysoka piąta pozycja – debiutującego ledwie trzy miesiące temu – kanału filmowego Stopklatka TV, który za ciekawy uznało 67 proc. pytanych. Natomiast najwięcej negatywnych ocen zebrały nadające muzykę disco polo Polo TV oraz TV Trwam. Te stacje za zdecydowanie nieciekawe uznało odpowiednio 32 proc. i 58 proc. odbiorców naziemnej telewizji.

Joanna Nowakowska z MEC podkreśla, że wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej – choć już doceniają pozytywne zmiany, jakie zaszły w ofercie – wciąż widać apetyt na nowe propozycje. W badaniu „Projekt Cyfrowizja” zapytani o to, jakie stacje chcieliby mieć na multipleksach, spontanicznie wskazywali Discovery (ok. 20 proc. wskazań), HBO (17,6 proc.), Canal+ (11,3 proc.), National Geographic (10 proc.), MTV (10 proc.) i AXN (8,5 proc.).


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Nasze marzenia sie spelnia wkrotce (UJ Krakow)(2014-07-04 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Moim marzeniem I moich znajomych ze uczelni to wogole nie ogladac telewizora,a w nim POlszewickich przestepcow,chyba ze ich POgrzebow

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane