Fundusz Innova Capital może być zainteresowany zakupem portali o2.pl i Wirtualna Polska, a następnie ich połączeniem, wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Według gazety Telekomunikacja Polska (TPSA) wyznaczyła termin składania wiążących ofert na zakup Wp.pl na drugą połowę września.

"Pomysł polega na tym, że Innova Capital kupuje o2 i Wirtualną Polskę, aby uzyskać z ich połączenia grupę i wykorzystać pojawiające się synergie. Założyciele o2 przejmą pieczę nad połączonymi firmami" - powiedział "Rz" menedżer międzynarodowej grupy inwestującej w przedsięwzięcia internetowe.

Partner w Innova Capital Krzysztof Krawczyk, zapytany o zainteresowanie portalami o2.pl i Wp.pl, odmówił komentarza, podobnie jak partner w Enterprise Investors Rafał Bator.

"Z informacji 'Rz' wynika, że do przejęcia Wp.pl wciąż przymierza się Agora, która wydaje portal gazeta.pl" - czytamy dalej.

Według informacji "Rz", na sprzedaż jest też Grupa Money.pl, którą miałaby kupić Interia, wydawca portalu z portfela grupy Bauer.

"Andrzej Ryk, szef PR Interii, tego nie komentuje. Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl, zaprzecza. - Nie ma takiego procesu - mówi" - napisała jednak dalej gazeta.