Rusza TV Republika – alternatywny stacja o profilu informacyjno-publicystycznym. Od 10 kwietnia kanał można było oglądać w internecie. Dziś, TV Republika pojawiła się również na satelicie oraz w sieciach telewizji kablowej. Jaką ramówkę przygotowali dla nas twórcy nowego kanału?

Ramówka TV Republika opiera się przede wszystkim na krótkim, kilkuminutowym serwisie informacyjnym „Dzisiaj”, który w porannym paśmie będzie się pojawiać na antenie co 15 minut, a po południu co pół godziny. O 19:45 emitowane będzie główne wydanie magazynu trwające 45 minut.

Zgodnie z zapowiedziami twórców, najmocniejszą stroną TV Republika mają być programy publicystyczne. W ramówce pojawi się m.in. program interwencyjno-śledczy „Zadanie Specjalne” prowadzony przez Anitę Gargas oraz dwa programy Tomasza Terlikowskiego – „Zderzenie cywilizacji” i „Kościół, który znamy”. Nie zabraknie również audycji o tematyce gospodarczej. Piotr Barełkowski poprowadzi program „Gospodarka od prawa do lewa”, a Paweł Musiałek” - „Unia Europejska od podszewki”.

Jak się okazuje, twórcy TV Republika nie stronią również od tematyki publicystyczno-lifestylowej. W programie „Kuchnia polska”, Cezary Gmyz wraz z zaproszonymi gośćmi będzie przygotowywał tradycyjne polskie potrawy, jednocześnie prowadząc rozmowy na tematy polityczne.

Uzupełnieniem ramówki będą audycje o tematyce kulturalnej - „Magazyn Kulturalny” Redbada Klijnstra; „Literatura na trzeźwo” Mateusza Matyszkowicza oraz magazyn historyczny „Kontra” Piotra Zychowicza.

Od 6 maja, kanał TV Republika dostępny jest w ofercie Cyfrowego Polsatu (pakiet Familijny Max HD.) oraz kilku mniejszych sieciach telewizji kablowych. Stacja wciąż prowadzi rozmowy z największymi operatorami kablówek – Vectrą i UPC, w sprawie umieszczenia TV Republika w ich ofercie.

Kanał wciąż będzie dostępny również w internecie – ale odpłatnie. Jedną z możliwości jest wykupienie Karty Klubu TV Republika (138 zł/rocznie), której posiadacze otrzymają m.in. zniżkę na prenumeratę wybranych tytułów prasowych („Do Rzeczy”, „Gazeta Polska”). TV Republika będzie również dostępna w ofercie telewizji internetowej ipla (5 zł/miesięcznie).