statystyki

Dwa miliardy na misję wyborczą [OPINIA]

autor: Elżbieta Rutkowska09.03.2020, 11:13; Aktualizacja: 09.03.2020, 11:14
Elżbieta Rutkowska

Elżbieta Rutkowskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Telewizja Polska nie dostanie finansowej zapaści. Przynajmniej nie w tym roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych, więc do mediów publicznych w formie obligacji trafi 1,95 mld zł z podatków.

To rekompensata za utracone wpływy: gdyby państwo nie zwalniało wielu grup społecznych z płacenia abonamentu, radio i telewizja dostałyby z tej daniny właśnie tyle albo i więcej. W każdym razie tak uważają posłowie PiS, którzy nowelę przygotowali.

Finanse TVP

Finanse TVP

źródło: DGP

Prezydent uważa z kolei, że wsparcia z budżetu państwa wymagają przede wszystkim regionalne ośrodki telewizji, których stan „jest po prostu opłakany”, a przecież to one „są najbliżej ludzi”. Wydanie 2 mld zł na media mają też uzasadnić takie programy, jak „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, audycje kulturalne, historyczne, transmisje uroczystości państwowych – i oczywiście Teatr Telewizji.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane