Konsolidacja kablówek i wysyp ofert telefonii komórkowej

autor: Elżbieta Rutkowska17.02.2020, 10:31; Aktualizacja: 17.02.2020, 10:31
pilot, telewizja, tv

Firmie UPC Polska piąty kwartał z rzędu przybywa abonentów, ale dzięki akwizycji największym operatorem kablowym i tak została Vectra.źródło: ShutterStock

Firmie UPC Polska piąty kwartał z rzędu przybywa abonentów, ale dzięki akwizycji największym operatorem kablowym i tak została Vectra.

Od początku tego miesiąca największym operatorem telewizji kablowej w kraju jest Vectra po tym, jak sfinalizowała transakcję przejęcia konkurencyjnej sieci Multimedia Polska. Dzięki temu może się teraz pochwalić 1,7 mln abonentów. Wieloletni lider rynku, UPC Polska, należący do amerykańskiej Grupy Liberty Global, zyskał wprawdzie w ostatnim kwartale 13,2 tys. klientów – a w całym ub.r. 36,6 tys. – ale daje to w sumie 1,48 mln.

Mimo utraty pierwszego miejsca na podium prezes UPC Polska Robert Redeleanu, prezentując w piątek wyniki za 2019 r., stwierdził, że był to najlepszy rok z ostatnich pięciu. Podkreślił m.in., że baza abonencka rosła trzy razy szybciej niż w 2018 r., a liczba świadczonych usług cyfrowych sięgnęła 3,17 mln, przy czym tempo wzrostu w tej dziedzinie – 4 proc. – było dwa razy szybsze niż w 2018 r.

W tym samym czasie spółka matka podała, że przychody UPC Polska wyniosły w ub.r. 425,7 mln dol., czyli 1,63 mld zł. W walucie USA oznacza to spadek (z 440,7 mln dol. w 2018 r.), natomiast w przeliczeniu na złote – ze względu na różnice kursowe – zanotowano wzrost (z 1,59 mld zł). EBITDA spółki, jak powiedział Robert Redeleanu, wzrosła o 2,9 proc.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane