Korycki: Naszą rolą jest rzetelne pokazywanie rzeczywistości [WYWIAD]

autor: Elżbieta Rutkowska26.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 26.09.2019, 09:24
Lipiec to w bezpłatnej części Playera jeden z niewielu miesięcy bez większej ilości premier. Przez znaczną cześć roku liczba użytkowników modelu bezpłatnego utrzymuje się na poziomie 4–5 mln użytkowników.

Lipiec to w bezpłatnej części Playera jeden z niewielu miesięcy bez większej ilości premier. Przez znaczną cześć roku liczba użytkowników modelu bezpłatnego utrzymuje się na poziomie 4–5 mln użytkowników.źródło: ShutterStock

Dekoncentracja mediów nie wychodzi poza etap tematu medialnego – mówi Piotr Korycki, prezes TVN Discovery Polska.

Netflix ma w Polsce ok. 800 tys. subskrybentów. Jest poważnym zagrożeniem dla tradycyjnej telewizji?

Nie do końca. Netflix też ma swoje problemy: z raportów giełdowych wiemy, że spada tempo przyrostu subskrybentów, niedługo pojawią się nowi mocni konkurenci, a Disney i Warner stopniowo wycofują z tej platformy swoje produkcje. A telewizja, wbrew temu co się uważa, nie traci uwagi widzów: w I półroczu Polacy poświęcili na jej oglądanie średnio 4 godziny i 20 minut, tak jak rok temu.

Oglądamy Netflixa, HBO GO i inne serwisy w sieci i mamy czas na telewizję?

Multiscreening, multizadaniowość, takie czasy. Oglądając telewizję, zerkamy równocześnie na komórkę i mamy otwartego laptopa. Te same minuty zalicza się więc na poczet różnych sposobów odbioru treści. Mimo rosnącej popularności płatne platformy streamingowe nie są traktowane przez użytkowników jako alternatywa dla tradycyjnej telewizji, a raczej jako jej uzupełnienie. Bo telewizja wciąż produkuje atrakcyjne programy, jest ich coraz więcej.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane