statystyki

TVP Sport darmowy dla kablówek

autor: Elżbieta Rutkowska11.06.2018, 07:38; Aktualizacja: 11.06.2018, 10:00
zdj. Daniel Kruczyński

Operator sieci kablowej za dwa kanały 4K musi mianowicie zapłacić 75 zł netto od gniazdka – za abonentów, którzy nie wykupili pakietu Canal+ – albo połowę tej kwoty w przypadku klientów mających Canal+.źródło: Flickr.com

Na umieszczeniu TVP Sport w telewizji naziemnej skorzystają operatorzy telewizji płatnej, bo telewizja publiczna właśnie ich zawiadomiła, że znosi opłaty za ten kanał. Czy cenowo zyskają też klienci – nie wiadomo.

Gorąca linia między nadawcą a operatorami telewizji płatnej ruszyła, odkąd TVP kilka dni temu ogłosiła, że jej kanał sportowy będzie dostępny na trzecim multipleksie cyfrowym (potwierdzając wcześniejsze informacje DGP). „Wszyscy Polacy będą mieli bezpłatny dostęp do jedynego nadawanego drogą naziemną kanału sportowego” – oświadczyła TVP. I faktycznie, każdy telewidz uzbrojony w antenę do odbioru telewizji naziemnej może oglądać TVP Sport, nie ponosząc żadnych opłat. Tyle że dla klientów sieci kablowych i platform cyfrowych jest to dostęp niewygodny. Bo żeby bezpłatnie oglądać kanał sportowy, muszą się za każdym razem przełączać od swojego operatora na naziemne źródło sygnału (to z anteny). I zanosiło się, że będzie tak przez cały mundial, bo TVP nie mogła się dogadać z operatorami. Oczywiście, abonenci droższych pakietów telewizji płatnej mogli nadal oglądać za pośrednictwem swoich dekoderów TVP Sport kupowany przez ich operatorów od TVP i dystrybuowany satelitarnie.

Tylko że operatorzy nie chcieli dłużej płacić za kanał, który każdy posiadacz anteny może oglądać bezpłatnie. Zwłaszcza że dotychczas wszystkie polskie stacje free-to-air, nie tylko te naziemne, otrzymywali od nadawców, nie ponosząc kosztów. Nikt nie chce ujawniać stawek, ale nieoficjalnie wiadomo, że za TVP Sport trzeba było płacić telewizji publicznej po kilkadziesiąt groszy od gniazdka – zależnie od wielkości sieci (duzi gracze mieli lepsze warunki). 


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane