statystyki

Gazeta musi przeprosić łamiącą prawo policjantkę

autor: Piotr Szymaniak13.11.2017, 07:15; Aktualizacja: 13.11.2017, 08:10
prawo

Sąd apelacyjny zmienił jednak częściowo wyrok i nakazał usunąć wizerunek policjantki z artykułów i z nagrania wideo oraz opublikować przeprosiny.źródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sporze policjantki z lokalną gazetą. Uznał, że funkcjonariuszka z powiatowej komendy nie jest osobą powszechnie znaną i nie można upowszechniać materiałów z jej wizerunkiem bez jej zgody.

To finał głośnej sprawy publikacji w tygodniu NOWa Gazeta Trzebnicka, w których dziennikarze ujawnili, że policjantka pracująca w drogówce jeździ samochodem, choć nie ma uprawnień. Kobieta kilka razy bezskutecznie podchodziła do egzaminu na prawo jazdy, mieszkańcy mieli więc wiele okazji, by widzieć ją w samochodzie nauki jazdy. I to oni zaalarmowali media.

Tekst na temat łamiącej prawo drogowe funkcjonariuszki był opatrzony zdjęciem, a w internecie został umieszczony film dokumentujący to wykroczenie. Policjantka została ukarana grzywną, a później w postępowaniu dyscyplinarnym naganą. Pozwała jednak redakcję gazety o naruszenie dóbr osobistych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu przyznał rację dziennikarzom stwierdzając, że podane przez nich informacje były prawdziwe, a oni sami dochowali zasad staranności i rzetelności.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane