statystyki

Gazeta musi przeprosić łamiącą prawo policjantkę

autor: Piotr Szymaniak13.11.2017, 07:15; Aktualizacja: 13.11.2017, 08:10
prawo

Sąd apelacyjny zmienił jednak częściowo wyrok i nakazał usunąć wizerunek policjantki z artykułów i z nagrania wideo oraz opublikować przeprosiny.źródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sporze policjantki z lokalną gazetą. Uznał, że funkcjonariuszka z powiatowej komendy nie jest osobą powszechnie znaną i nie można upowszechniać materiałów z jej wizerunkiem bez jej zgody.

To finał głośnej sprawy publikacji w tygodniu NOWa Gazeta Trzebnicka, w których dziennikarze ujawnili, że policjantka pracująca w drogówce jeździ samochodem, choć nie ma uprawnień. Kobieta kilka razy bezskutecznie podchodziła do egzaminu na prawo jazdy, mieszkańcy mieli więc wiele okazji, by widzieć ją w samochodzie nauki jazdy. I to oni zaalarmowali media.

Tekst na temat łamiącej prawo drogowe funkcjonariuszki był opatrzony zdjęciem, a w internecie został umieszczony film dokumentujący to wykroczenie. Policjantka została ukarana grzywną, a później w postępowaniu dyscyplinarnym naganą. Pozwała jednak redakcję gazety o naruszenie dóbr osobistych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu przyznał rację dziennikarzom stwierdzając, że podane przez nich informacje były prawdziwe, a oni sami dochowali zasad staranności i rzetelności.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane