Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali w czwartek umowę dotyczącą organizacji Sylwestra 2017/18. Koncert z zimowej stolicy Polski będzie transmitować TVP2, podobnie jak w ubiegłym roku.

Sylwestrowa zabawa zostanie zorganizowana na Równi Krupowej. Koncert ma rozpocząć się 31 grudnia o godz. 19.00 i potrwa do 2-giej w nocy.

„Podpisaliśmy umowę z TVP na podobnych warunkach, co w ubiegłym roku. Oznacza to, że na organizację Sylwestra miasto wyda 1 mln zł, a resztę budżetu organizacji zabawy pokryje TVP. Na razie nie jest znana lista artystów, ale chcemy na pewno, aby na estradzie zaistniał nasz region z góralskim akcentem” – powiedział PAP burmistrz Zakopanego.

Reklama

W komunikacie przesłanym PAP prezes TVP Jacek Kurski powiedział, że Zakopane sprawdziło się w ubiegłym roku organizując „najwspanialszego Sylwestera od wielu lat w Polsce”.

„Jeżeli setki tysięcy Polaków przyjeżdżają tu witać Nowy Rok, to jest to narodowe miejsce do odbycia Sylwestra. Fantastyczne gwiazdy, fantastyczna publiczność. W tym roku powtórzymy ten sukces. Wchodzimy w bardzo ważny rok, w stulecie polskiej niepodległości, więc chciałbym, byśmy weszli w 2018 rok z przytupem” – powiedział Kurski.

Ubiegłoroczny koncert sylwestrowy zgromadził na Równi Krupowej ponad 60 tys. osób, a wspólny występ Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka obejrzało 5 mln widzów.