statystyki

Polowanie na pasożyta: Zastanów się zanim uwierzysz reklamie preparatu na odrobaczanie ludzi

autor: Dariusz Koźlenko30.06.2017, 07:23; Aktualizacja: 30.06.2017, 12:04
Objawów zarażenia pasożytami jest więcej: alergie, częste przeziębienia, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, mięśni, zaparcia (albo biegunki), nerwowość, bezsenność.

Objawów zarażenia pasożytami jest więcej: alergie, częste przeziębienia, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, mięśni, zaparcia (albo biegunki), nerwowość, bezsenność.źródło: ShutterStock

Ta reklama od razu przykuła moją uwagę. Bo jak tu nie zareagować na takie zdjęcia: pasożyty w ludzkim mózgu wywołujące raka, robaki w sercu, które spowodowały zawał. Zgroza. Łatwiej byłoby je zignorować, gdyby nie to, że fotografie były ilustracją do rozmowy z doktorem Michałem Pietruszewskim, przewodniczącym Krajowego Instytutu Chorób Pasożytniczych. Z krótkiej informacji przy nazwisku wynikało, że doktor ma za sobą 21 lat doświadczenia i opublikował ponad 60 artykułów na temat parazytologii molekularnej. Przekonująca rekomendacja. Zacząłem czytać.

Na początku było niewinnie, ale z każdym zdaniem robiło się coraz straszniej. Doktor Pietruszewski oznajmił bowiem, że Krajowy Instytut Chorób Pasożytniczych odkrył niedawno nową przyczynę nieprzyjemnego zapachu z ust. Otóż jak się okazało, zapach ten jest skutkiem zarażenia pasożytami. Przeprowadzone w Instytucie badania wykazały, że „zbędne produkty przemiany materii pasożytów są toksyczne i stanowią wylęgarnię bakterii gnilnych w żołądku. Dlatego ludziom zarażonym pasożytami brzydko pachnie z ust”.

Problem w tym, że brzydki zapach z ust to drobiazg, zaledwie sygnał, że powinniśmy zacząć się bać. W dalszej części rozmowy doktor Pietruszewski przekonuje, że istnieją tysiące pasożytów, które mogą żyć w naszych wątrobach, mózgach, płucach i krwi. Co gorsza, twierdzi, że praktycznie każdy z nas jest nimi zarażony. Problem w tym, że tylko niektóre z nich natychmiast zaczynają agresywnie niszczyć ciało ludzkie. Inne żyją niezauważenie do momentu, gdy ich liczba jest już tak ogromna, że ciało nie jest w stanie sobie z nimi radzić i człowiek umiera.

Objawów zarażenia pasożytami jest więcej: alergie, częste przeziębienia, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, mięśni, zaparcia (albo biegunki), nerwowość, bezsenność. „Jeżeli zauważycie u siebie przynajmniej jeden z tych objawów, to szansa na to, że na waszym organizmie żerują pasożyty, wynosi 99 procent. I należy się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe!” – przestrzega doktor Pietruszewski. I przekonuje, że obecnie jedynym skutecznym lekiem jest detoxic – lek opracowany przez jego kolegów z Instytutu Parazytologii przy współpracy z międzynarodowym zespołem naukowców. Jak na reklamę przystało.

Doktor wielu imion


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Panie Doktorze Pietruszewski! - (2017-06-30 10:39) Zgłoś naruszenie 163

    Spoko! Nie ma się czego bać. I tak ostatnie słowo należy do robaków.

    Odpowiedz
  • obatel(2019-02-08 10:44) Zgłoś naruszenie 105

    Ja się zastanawiam dlaczego producent tego g...na jeszcze nie siedzi w więzieniu za wprowadzanie w błąd obywateli praworządnego państwa pisu. Robią to od lat , dorabiają się milionów I NIKT TEGO NIE WIDZI ?

    Odpowiedz
  • też roktór(2018-06-12 20:29) Zgłoś naruszenie 94

    ćoś mi się wydaje ,że dr Pietruszewski sprzedaje się za pieniądze,albo zwyczajnie bredzi. Gdyby to wszystko było prawdą większość ludzi nie dożywala by nawet do 10-go roku życia. Jestem lekarzem i nigdy nie wystąpiłbym w takiej niezbyt etycznej roli.

    Odpowiedz
  • Mam świetny pomysł(2019-02-12 17:51) Zgłoś naruszenie 83

    Tego typu reklamy powinny być nielegalne, a ich autorzy powinni być ścigani a media które je wyświetlają powinny ponosić konsekwencje finansowe.

    Odpowiedz
  • ewa(2017-07-13 10:45) Zgłoś naruszenie 73

    SZANSA - możliwość powodzenia ; to coś pozytywnego. W tym przypadku to chyba nietrafnie użyte (coraz częściej używane w mediach bez zrozumienia). Zaś blokowanie treści w takim miejscu artykułu powoduje udział w tej reklamie gazety jako reklamującej środek na odrobaczanie i potwierdzanie tym samym szwindla. Cóż gazeta prawna......

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2018-12-24 07:01) Zgłoś naruszenie 60

    Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan Oferuje leki przeciw pasozytom: Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 03.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek – glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej. Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym – tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g. Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek – przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry. Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2019, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków – glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu. Zentel Albendazol 200mg 5zł – obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni. Zen Plus – lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 04.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno. Disulfiram tabletki 100mg 2zł, ważny 11.2020, listki po 10 tabletek i 500mg 3.5zł, ważny 04.2021, listki po 4 tabletki – Giardia Lamblia. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com

    Odpowiedz
  • kryminaltango(2018-03-12 14:57) Zgłoś naruszenie 43

    Najbardziej to mi się podoba *pozostało jeszcze 84 % treści * ..... ps. Teraz się ogłaszają jako **Krajowe laboratorium Chorób Pasożytniczych** :))))

    Odpowiedz
  • timur(2019-05-22 01:52) Zgłoś naruszenie 44

    Gazeta z 2017 roku, z zablokowaną treścią w 84%, jak sami podają... Więc jak to, wiemy, że oszust, ale nie wyjaśnimy wam tego, jak nie zapłacicie za gazetę? Nieważne, że już jej kupić nie można... Czym więc różnicie się od "bohatera" waszego artykułu? Jak nie patrzeć, wszędzie naciągacze...

    Odpowiedz
  • mixer(2018-01-22 09:14) Zgłoś naruszenie 44

    A czegoż chcesz się spodziewać po pejsatej "moralności"? Sami ten syf rozprzestrzeniają po swoich portalach propagandowych,to i będą go chronić na wszelakie sposoby.Tu czegoś nie dopowiedzą,tam lekko nagną rzeczywistość,a tępe bydło wszystko łyknie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • barbaragerlyng@live.com(2019-05-18 14:46) Zgłoś naruszenie 23

    Co zrobic jak juz zamówiłam, przyjedzie kurier we wtorek lub w środę, ale teraz wiem, ze to oszustwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roman(2019-06-02 10:20) Zgłoś naruszenie 23

    Krótki komentarz - pozamykać "uzdrowicieli" !!!

    Odpowiedz
  • Roman(2019-06-02 10:24) Zgłoś naruszenie 13

    Na głupotę nie ma lekarstwa !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz