PIT, CIT, KRUS plus abonament. Każdy obywatel zapłaci za publiczną telewizję

autor: Barbara Sowa22.02.2017, 07:57; Aktualizacja: 22.02.2017, 14:24
Wygląda na to, że polityczna decyzja w sprawie zmian już zapadła

Wygląda na to, że polityczna decyzja w sprawie zmian już zapadłaźródło: ShutterStock

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, by na publiczną telewizję i radio płaciły nie gospodarstwa domowe, jak to jest obecnie, ale każdy dorosły obywatel, który zarabia i rozlicza się z fiskusem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (78)

  • Ewa(2017-03-06 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mam płacić za coś czego nie używam?? Mam w domu tv, ale filmy i seriale oglądam poprzez platformy takie jak Netflix czy Ipla, Palyer, VOD. Nawet nie mam ustawionych kanałów.

    Odpowiedz
  • Snake(2017-02-23 05:54) Zgłoś naruszenie 00

    Banda złodzieji opodatkujcie instytucje które umożliwiają oglądanie cyfrowe dla czego mam płacić 2x a szczególnie dla Radia M...którego nie słucham bo to sama bablanina.I telewizji polskiej gdzie łżą jak psy a kacze opowieści mnie nie interesują

    Odpowiedz
  • BUCEK(2017-02-22 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO W CZYM PROBLEM TV KODOWANIE CZY ZADEN RYJ TELEWIZYJNY NIE ODPOWIE

    Odpowiedz
  • TOON(2017-02-22 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ksiądz dobrodziej też będzie płacił na publiczne media, bo nie wiem co płaci ; PIT ,CIT ,KRUS ? Chyba nie każdy obywatel zapłaci za publiczną TV,

    Odpowiedz
  • MET(2017-02-22 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Całe dorosłe życie płacę abonament RTV obecnie co m-c 22,70zł. Cieszę się, że nareszcie wszyscy będą płacić, tak jak płacą w Niemczech i innych krajach UE.

    Odpowiedz
  • Pytia(2017-02-22 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nieroby jak zawsze wygrani !

    Odpowiedz
  • MówiJakJest(2017-02-22 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    W moim kinie HELIOS tylko za 1 bilet na 1.5 godz, seans muszę zapłacić 23-25 zł. Dla niektórych "suwerenów" 6 zł/miesiąc na całą rodzinę to, jak widać, monstrualna kwota. Nie przeginajcie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bogu(2017-02-22 17:57) Zgłoś naruszenie 31

    Czyli kolejna podwyżka podatku. A emerytury wzrosna o 5 zł

    Odpowiedz
  • gola(2017-02-22 17:11) Zgłoś naruszenie 11

    Czy moja 95- letnia babcia - osoba niedowidząca też będzie placić ? Do tej pory ustawowo była zwolnona z płacenia abonamentu !

    Odpowiedz
  • Wkurzony(2017-02-22 16:44) Zgłoś naruszenie 10

    Pytanie: W imię czego mam płacić na telewizję propagandową i na durnowate seriale, którymi przebilismy już Brazylię, Meksyk, Wenezuele i Argentyne razem wzięte.

    Odpowiedz
  • Hej (2017-02-22 15:30) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego mam się zrzucać Kurskiemu na pensje dla jego dwóch rodzin? Dlaczego mam płacić za tv 2 razy, mieszkam z chorą mamą, a moja chata stoi pusta? Tak PiS uszczęśliwia Suwerena???

    Odpowiedz
  • Hej (2017-02-22 15:30) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego mam się zrzucać Kurskiemu na pensje dla jego dwóch rodzin? Dlaczego mam płacić za tv 2 razy, mieszkam z chorą mamą, a moja chata stoi pusta? Tak PiS uszczęśliwia Suwerena???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwolnic wszystkich emerytow z oplaty abonamentu(2017-02-22 12:52) Zgłoś naruszenie 30

    W Finlandii placi sie 4-12 euro, to w Polsce powinno byc 4-12 zl miesiecznie. Finowie placa zroznicowana oplate. W Polsce obowiazuje jedna , obecnie powyzej 22 zl miesiecznie dla wszystkich jednakowa. Aktualnie za TV placa glownie emeryci. --- Polscy wszyscy emeryci, nie tylko ci powyzej 75 roku zycia, powinni byc zwolnieni z oplaty abonamentowej, chociazby z tego wzgledu, ze obok skladki zdrowotnej placa najwyzszy PIT czyli 10,25%. Zadna inna grupa spoleczna/zawodowa nie odprowadza takiego odsetka wynagrodzenia do budzetu panstwa.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2017-02-22 12:19) Zgłoś naruszenie 20

    I tak nie będe oglodał tvp info bo na tym kanale komuna wróciła

    Odpowiedz
  • Rewolucjonista(2017-02-22 12:13) Zgłoś naruszenie 30

    Taki wuj. Nie bede placic na telewizje pisowcow. Bo wogole nie ogladam telewizji publicznej. Poza meczami i polityka nie ma w niej nic.

    Odpowiedz
  • kamol(2017-02-22 12:10) Zgłoś naruszenie 50

    Nie oglądam mediów reżimowych ociekających propagandą i nie chcę na nie płacdić.

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-02-22 12:08) Zgłoś naruszenie 30

    Ja abonament płacę, ale nie ma co oglądać w naszej, rodzimej TVP, więc jej nie oglądam. Po co się denerwować.

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-02-22 11:51) Zgłoś naruszenie 571

    6 zł to więcej niż tzw realna rewaloryzacja emerytur, rent. jednym słowem owa rada to jednak nie z tej ziemi, chce brać miesiąc w miesiąc więcej aniżeli dostanie emeryt tzw podwyżki z powodu inflacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-02-22 11:24) Zgłoś naruszenie 40

    A od kanarka, psa i kota ? Też słuchają i oglądają...

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2017-02-22 11:19) Zgłoś naruszenie 20

    Płacąc abonament OPERATOROWI Multimedia Polska S.A. doliczany jest podatek 8% i 23% który idzie do państwowej kasy to jest razem 12 zł .więc tych milionów złotych powinno starczyć na publiczne media.Dlaczego zawsze muszą płacić tylko ci zarejstrowani wcześniej na poczcie.

    Odpowiedz