Nowy pomysł na ściąganie abonamentu RTV. Czabański: Urzędy skarbowe skuteczniejsze niż poczta

25.01.2017, 12:19; Aktualizacja: 25.01.2017, 12:36
Poczta Polska nie sprawdziła się w roli operatora systemu, ale nie jest jeszcze przesądzone, jak zostanie on zmodyfikowany.

Poczta Polska nie sprawdziła się w roli operatora systemu, ale nie jest jeszcze przesądzone, jak zostanie on zmodyfikowany.źródło: ShutterStock

Rząd planuje uszczelnienie systemu ściągania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jedną z rozważanych możliwości jest powierzenie nadzoru na tą opłatą urzędom skarbowym, poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • Głodny(2017-04-07 01:45) Zgłoś naruszenie 00

    Chce mieć naród spokój z abonentem RTV to musicie zrobić że jest nie wygodny to zróbcie wypadek i będzie po sprawie. Tak jak to robi nasz rząd zawał, wypadek, powiesił się i po sprawie uczta się od rządu i będzie spokój z abonamentem.

    Odpowiedz
  • Inspektor(2017-01-27 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    nie zauważyliście jednego. Jeżeli to jest POdatek to Tusk za publiczne namawianie do jego niepłacenia powinien odpowaidać za przestepstwo? a jezeli to nie jest podatek to za urzędowe wysylanie Komorników przez US też powinien siedzieć --a On juz wysylal gdyz to jest jego prekursor.

    Odpowiedz
  • prostota działa(2017-01-26 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba przyjąć założenie , że każdy obywatel korzysta z dostępu do informacji i korzysta z mediów zmierza to w kierunku internetu i komórki. Tak więc opłaty powinny być powszechne , najlepiej rubryka do wypełnienia w druku PIT. Proste i bez nerwów dla ludzi- wątpliwości płacić nie płacić ile za co.

    Odpowiedz
  • anna(2017-01-26 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    jestem za tym aby zlikwidować opłaty oraz tvp1 i tvp2

    Odpowiedz
  • abi(2017-01-26 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pomijając zasadność takiego abonamentu, to co Poczta ma w sprawie wystawienia tytułu egzekucyjnego. Są Urzędy Skarbowe do tego przygotowane , posiadają ewidencję . Już wcześniej Urzędy Skarbowe rozliczały fakt posiadania łączy internetowych ( odliczenie opłat),co za problem uwzględnić załącznikiem potwierdzenie rozliczenia opłaty rocznej za TRV.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2017-01-26 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby wszyscy płacili to ja nie musiałbym płacić tak dużo, tylko co najmniej o połowę mniej, jak trzeba płacić, to wtedy prawie nikt nie ogląda telewizji

    Odpowiedz
  • gość(2017-01-26 05:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ma być założenie że każdy posiada telewizor, to niech opłatę abonamętową płaci budżet państwa czyli my wszyscy. Po co szukać czy ktoś ma telewizor czy nie. Niech w budżecie wydzielą specjalną sumę dla nierobów z TVP i koniec.

    Odpowiedz
  • lolo(2017-01-25 21:41) Zgłoś naruszenie 31

    Co boicie się komentarzy które prawdę mówią odrzucacie te które są nie wygodne dla was

    Odpowiedz
  • AUThOR (2017-01-25 21:37) Zgłoś naruszenie 102

    urwał się z choinki. NIE KAŻDY MA TELEWIZOR. przeciwnie CORAZ MNIEJ GOSPODARSTW MA TELEWIZOR. NIE OGLĄDAM TV OD 25 LAT, NIE SŁUCHAM RADIA OD KIEDY DOBRA ZMIANA ********** DO NIEGO SWOICH SŁUGUSÓW. ZAPRASZAM NA KONTROLĘ. NIE BĘDĘ PŁACIĆ ZŁODZIEJOM.

    Odpowiedz
  • antoni (2017-01-25 21:22) Zgłoś naruszenie 71

    mogą w torbę cmoknąć bo abonament jest nie obowiązkowy ponieważ żeby za coś płacić trzeba mieć umowę podpisana jeżeli nie masz podpisanej umowy z tvp to znaczy że nie interesuje cię ta telewizja i nie masz obowiązku płacenia za coś czego nie chcesz a na dodatek nie masz podpisanej umowy na korzystanie z usług

    Odpowiedz
  • Darkmen(2017-01-25 20:59) Zgłoś naruszenie 101

    Niech zakoduką i ********* jest do oglądania . Jak ktoś będzie chciał to dekoder i opłaty

    Odpowiedz
  • q(2017-01-25 20:51) Zgłoś naruszenie 31

    Ciekawe że za socjalizmu PP dawała radę namierzać pajęczrzy i ściągała abonament a teraz nie daje rady.

    Odpowiedz
  • abcd(2017-01-25 20:07) Zgłoś naruszenie 181

    Nie oglądam - nie płacę! Używajmy słów właściwych - tylko wtedy możliwa jest jakakolwiek dyskusja. Nie abonament, tylko przymusowa opłata (haracz) od posiadania telewizora. Słowo abonament sugeruje, że płacę abonament, bowiem otrzymuję coś w zamian. Jest to nieprawda. Przymusowa opłata od telewizora (zwanych przez KRRiT abonamentem) muszę płacić nawet, gdy nie oglądam telewizji publicznej, a nawet wtedy, gdy w ogóle nie oglądam żadnej telewizji, ale mam w domu sprawny odbiornik telewizyjny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jaro(2017-01-25 19:53) Zgłoś naruszenie 32

    a z jakiej racji przez Urząd Skarbowy?..inwalidzi na wózkach z I grupą inwalidzką mają latać do skarbówki tłumaczyć się ze swojego stanu zdrowia?...a niby jak?...chcecie kolejnych kłopotów i kosztów narobić takim ludziom?...ja pytam się z jakiej racji?...abonament płaci się na poczcie i to poczta powinna przez listonosza odbierać wnioski od inwalidów,że są zwolnieni od płacenia abonamentu!

    Odpowiedz
  • 111wiem.(2017-01-25 19:39) Zgłoś naruszenie 81

    Jestem ciekawy, czy TVP płaci abonament od radioodbiorników w samochodach służbowych. ??? Wysłać im kontrolę!!! Hi, hi.

    Odpowiedz
  • 50% nie płaci(2017-01-25 19:22) Zgłoś naruszenie 60

    W moim nowym ( mieszkam już 10 miesiąc) Bloku mieszkalnym....... Nikt nie zarejestrował TV czy Radia... Ludzie mówią - Po co ??? Przecież NIKT nie sprawdza !!!!!!!!

    Odpowiedz
  • D-T(2017-01-25 18:02) Zgłoś naruszenie 43

    Jak ta POLSKA istnieje " TEORETYCZNIE" jak stwierdzili politycy poprzedniej władzy PO , że nie ma bazy gospodarstw domowych tylko podatkowe lub meldunkowe z tymi to też bym dała duży znak zapytania czy są aktualne. Wiec na jakiej podstawie są robione przez Główny Urząd Statystyczny wyliczenia i statystyki jakie emeryci mają emerytury i jeszcze płacą za abonament bo zostali zanotowani w starych bazach. Premier Tusk namawiał do nie płacenia abonamentu to niech teraz coś załatwi dla POLSKI zmianę i aktualną prawdę a nie ściąganie z odsetkami abonamentu od emerytów.Natomiast teraz Unia Europejska żąda takich danych i notyfikacji w Komisji Europejskiej jak obecny Rząd chciał zrobić zmiany od stycznia 2017r opłaty audiowizualnej i płacili by sprawiedliwie wszyscy podatnicy to jest tylko utrudnianie i przeszkadzanie .

    Odpowiedz
  • Zibb(2017-01-25 17:05) Zgłoś naruszenie 1014

    Niemiecki agent TW Oscar dostał rozkaz rozwalenia wielu instytucji państwowych, w tym TVP. Wystarczyło rzucić do mediów o nieplaceniu abonamentu. W tym samym czasie w Niemczech abonament ściągany jest w 100% nawet od tych, którzy nie mają telewizorów. Razwietka nie śpi... Wielu moch rodaków jest zbalamuconych

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz