statystyki

Zakaz handlu w niedzielę: Franczyzobiorcy szukają wsparcia w resorcie pracy

autor: Patrycja Otto11.12.2018, 07:21; Aktualizacja: 11.12.2018, 07:25
zakupy, handel

75 865 sklepów i punktów handlowych działa w Polsce na zasadzie franczyzy.źródło: ShutterStock

Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) nie chce dopuścić do uchwalenia poprawki złożonej przez NSZZ „Solidarność” do ustawy o zakazie handlu w niedziele. O pomoc w tej sprawie apeluje do minister Elżbiety Rafalskiej.

Chodzi o przepis, zgodnie z którym w niedziele będą mogły pracować sklepy prowadzone przez jednoosobowe firmy (czyli tak jak dzisiaj), ale wyłącznie pod zindywidualizowaną marką. Zdaniem POF uderzy on w kilkadziesiąt tysięcy rodzin prowadzących małe sklepy na zasadzie franczyzy.

– Jeśli ta poprawka wejdzie w życie, tacy przedsiębiorcy stracą jedyny dzień w tygodniu, kiedy mogą wyrównać swoje szanse w konkurencji z supermarketami i dyskontami – tłumaczy Arkadiusz Słodkowski z zarządu POF, autor listu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Matylda(2018-12-12 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ta zindywidualizowana marka, pod którą mają pracować franczyzobiorcy to klasyczny cios poniżej pasa, solidarność gra po prostu nie fair, bardzo nie fair.

    Odpowiedz
  • Adrian(2018-12-12 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu już nie wierzę w to co czytam, tu wszystko stoi na głowie, przecież związek zawodowy ma ułatwiać ludziom pracę i zarabianie a nie zajmować się wymyślaniem coraz większych głupot, żeby to zarabianie utrudnić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie