statystyki

Zakaz handlu w niedzielę: Franczyzobiorcy szukają wsparcia w resorcie pracy

autor: Patrycja Otto11.12.2018, 07:21; Aktualizacja: 11.12.2018, 07:25
zakupy, handel

75 865 sklepów i punktów handlowych działa w Polsce na zasadzie franczyzy.źródło: ShutterStock

Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) nie chce dopuścić do uchwalenia poprawki złożonej przez NSZZ „Solidarność” do ustawy o zakazie handlu w niedziele. O pomoc w tej sprawie apeluje do minister Elżbiety Rafalskiej.

Chodzi o przepis, zgodnie z którym w niedziele będą mogły pracować sklepy prowadzone przez jednoosobowe firmy (czyli tak jak dzisiaj), ale wyłącznie pod zindywidualizowaną marką. Zdaniem POF uderzy on w kilkadziesiąt tysięcy rodzin prowadzących małe sklepy na zasadzie franczyzy.

– Jeśli ta poprawka wejdzie w życie, tacy przedsiębiorcy stracą jedyny dzień w tygodniu, kiedy mogą wyrównać swoje szanse w konkurencji z supermarketami i dyskontami – tłumaczy Arkadiusz Słodkowski z zarządu POF, autor listu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Matylda(2018-12-12 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ta zindywidualizowana marka, pod którą mają pracować franczyzobiorcy to klasyczny cios poniżej pasa, solidarność gra po prostu nie fair, bardzo nie fair.

    Odpowiedz
  • Adrian(2018-12-12 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu już nie wierzę w to co czytam, tu wszystko stoi na głowie, przecież związek zawodowy ma ułatwiać ludziom pracę i zarabianie a nie zajmować się wymyślaniem coraz większych głupot, żeby to zarabianie utrudnić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie