Zarządzanie zakupami, a w konsekwencji optymalizowanie procesów i kosztów nigdy nie było tak istotne, jak obecnie. Racjonalna polityka zakupowa może pomóc w zagwarantowaniu płynności finansowej przedsiębiorstwa – zaznacza Anna Frąckowiak, Procurement Manager, Curtis Health Caps S.A.

Pandemia, wojna w Ukrainie i kryzys gospodarczy wydarzenia ostatnich lat utwierdziły liderów przemysłu wytwórczego w przekonaniu, że czasy są niepewne, a do długofalowych planów strategicznych należy podchodzić z dużą dozą elastyczności. Curtis Health Caps (CHC) jedna z wiodących firm farmaceutycznych w Europie, działająca w modelu Contract Development & Manufacturing Organization jak wiele innych przedsiębiorstw, mierzy się z trudnościami, jak brak surowców, przerwanie łańcucha dostaw, czy wzrost kosztów.

Czy w obliczu niełatwej sytuacji wdrażanie nowej strategii jest zasadne? – Jak najbardziej – odpowiada Anna Frąckowiak, i dodaje: – Polityka zakupowa, jako kompleksowy dokument regulujący tego typu procesy całej firmy sprawia, że z większym poczuciem bezpieczeństwa wypatrujemy nadchodzącego jutra.

Wdrożone w CHC działania pozwalają zminimalizować ryzyko wystąpienia braków komponentów, czy opóźnień ich dostaw. Nie bez znaczenia jest budowanie relacji z kontrahentami, z którymi wypracowywane są strategie zabezpieczające ciągłość produkcji. W politykę zakupową CHC wpisują się m.in.: cykl życia dostawcy, SRM (ang. Supplier Relationship Management), czy spotkania z dostawcami w formule BRM (ang. Business Review Meeting), mające na celu analizę ryzyk. Taki sposób zarządzania sprawia, że CHC jest krok do przodu i z powodzeniem stawia czoła pojawiającym się wyzwaniom.

Curtis Health Caps S.A.

ikona lupy />
Fot. materiały prasowe