Idea Bank, BGŻOptima i Bank Millennium dla nowych środków i nowych klientów oraz Idea Bank, Bank BPH, Bank SMART i BIZ Bank w przypadku ofert standardowych. Te banki oferują w lutym 2016 r. najbardziej atrakcyjnie oprocentowane konta oszczędnościowe.

Andre Costolany, powiedział kiedyś, że: „Lepiej jest godzinę pomyśleć o swoich pieniądzach, niż tydzień na nie pracować”. Co prawda, nieliczni mogą sobie pozwolić na to, by żyć z odsetek. Niewielu też chce czy może pozwolić sobie na to, by ryzykować ciężko zarobione pieniądze, inwestując na giełdzie. Są jednak dwa sprawdzone i bezpieczne sposoby pomnażania kapitału, mowa tu oczywiście o lokacie terminowej i koncie oszczędnościowym. Dziś zajmiemy się tym drugim. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się ofertom kont dostępnych na rynku w lutym i wybrali te najlepsze. Godzina powinna więc wystarczyć, by przeczytać nasz tekst i wybrać ofertę najlepszą dla siebie. Zatem do dzieła!

Konto oszczędnościowe? Porównaj niezależnie i wybierz najlepsze

Z rankingu dowiesz się, ile zyska po 12 miesiącach osoba zasilająca regularnie swoje konto kwotą 500 zł miesięcznie. Konta oszczędnościowe porównaliśmy w dwóch kategoriach. W pierwszej znalazły się te dla nowych klientów i te, na które można wpłacić nowe środki. W drugiej – konta standardowe, z których może skorzystać każdy, niezależnie od tego, czy jest nowym klientem banku, czy korzysta już z jego usług. Pozycja konta w rankingu była uzależniona od zysku, jaki przyniesie ono swojemu posiadaczowi po 12 miesiącach regularnego odkładania. Obliczaliśmy go, biorąc pod uwagę aktualne oprocentowanie i zakładając, że nie zmieni się ono przez 12 miesięcy, a nasz klient będzie korzystał z konta oszczędnościowego na warunkach obowiązujących aktualnie w danym banku (np. przez 4 pierwsze miesiące obowiązywać go będzie oprocentowanie promocyjne, a od piątego miesiąca – standardowe).

Konta dla nowych klientów i na nowe środki

Na pierwszym miejscu w zestawieniu kont dla nowych klientów i na nowe środki znalazło się Konto Oszczędnościowe ZOŚKA Idea Banku. Jest ono oprocentowane na 3% w skali roku, co po 12 miesiącach regularnego oszczędzania przełoży się zysk w wysokości 79,56 zł.

Drugą pozycję zajmują dwa konta oszczędnościowe. Pierwsze z nich to produkt BGŻOptima, a drugie oferowane jest przez Bank Millennium posiadaczom Konta 360°. Oprocentowanie obu rachunków wynosi 2,7% w skali roku. Po 12 miesiącach regularnego oszczędzania przełoży się to na zysk w kwocie 71,55 zł.


table{width:540px;border-collapse:collapse;text-align:center}table tr td,table tr th{border:1px solid #a2a2a2;padding:10px}a{color:#0097ff;text-decoration:none}th.tytul a{font-size:20px;color:#000}th.tytul a span{font-size:16px;color:#777}

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2016 (oferta dla nowych klientów i na nowe środki)
Poz. Bank Nazwa produktu Wniosek online Oprocentowanie nominalne Zysk (po podatku)
1 Konto Oszczędnościowe ZOŚKA (NS) (K) Szczegóły konta 3,00% 79,56 zł
2 Konto Oszczędnościowe (NS) Szczegóły konta 2,70% 71,55 zł
Konto Oszczędnościowe 1) (K) (NS) Sprawdź konto 2,70% 71,55 zł
3 Konto Oszczędnościowe (K) (NS) Sprawdź konto 2,50% 66,22 zł
4 db Konto Oszczędnościowe Plus 2) (NK) (NS) Szczegóły konta 2,55% 32,82 zł
5 Otwarte Konto Oszczędnościowe 3) (NK) (NS) Sprawdź konto 2,50% 31,49 zł
Stan na 19 lutego 2016 r.1) Promocja dla posiadaczy Konta 360° 2) Oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące od daty otwarcia konta. Od piątego miesiąca wynosi 1,05% 3) Oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące od daty otwarcia konta. Od piątego miesiąca wynosi 1% (K) – wymagane posiadanie konta osobistego (NK) – oferta dla nowych klientów (NS) – oferta dla nowych środków Źródło: porównywarka rachunków oszczędnościowych TotalMoney.pl

Miejsce trzecie przypadło kontu oszczędnościowemu Banku Millennium, na którym mogą oszczędzać posiadacze innych niż Konta 360° rachunków osobistych oferowanych przez ten bank. Jest ono oprocentowane na 2,5% w skali roku, a jego posiadacz zarobi na czysto 66,22 zł.

Krótkiego komentarza wymaga pozycja db Konta Oszczędnościowego Plus Deutsche Banku. Jest ono wyżej oprocentowane od rachunku Banku Millennium, a znajduje się na niższej pozycji. Wynika to z tego, że oprocentowanie wynoszące 2,55% w skali roku obowiązuje dla środków do 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące od dnia otwarcia konta, by od piątego miesiąca obniżyć się do wysokości 1,05% w skali roku. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Otwartego Konta Oszczędnościowego ING Banku Śląskiego – oprocentowanie 2,5% w skali roku obowiązuje przez 4 miesiące, a od piątego miesiąca wynosi 1% w skali roku (dla kwoty poniżej 100 000 zł).

Konta standardowe

Na pierwsze miejsce awansował Idea Bank i jego Konto Zyskowne. Oprocentowanie tego rachunku wynosi 2,8% w skali roku, co po 12 miesiącach regularnych wpłat przełoży się na 74,22 zł odsetek.


table{width:540px;border-collapse:collapse;text-align:center}table tr td,table tr th{border:1px solid #a2a2a2;padding:10px}a{color:#0097ff;text-decoration:none}th.tytul a{font-size:20px;color:#000}th.tytul a span{font-size:16px;color:#777}

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2016 (oferta standardowa)
Poz. Bank Nazwa produktu Wniosek online Oprocentowanie nominalne Zysk (po podatku)
1 Konto Zyskowne (K) Szczegóły konta 2,80% 74,22 zł
2 Pracowite Konto Oszczędnościowe 1) (K) Szczegóły konta 2,75% 72,89 zł
3 SMART Procent (K) Szczegóły konta 2,50% 66,22 zł
Rachunek Oszczędnościowy BIZ (K) Szczegóły konta 2,50% 66,22 zł
4 Konto Oszczędnościowe EKOprofit 2) (K) Szczegóły konta 3,25% 59,33 zł
5 Konto SuperOszczędnościowe (K) Sprawdź konto 2,00% 52,91 zł
Stan na 23 lutego 2016 r.1) Dla posiadaczy Maksymalnego Konta 2) Oprocentowanie obowiązuje do kwoty 50 000 zł przez pierwszych 5 miesięcy od daty otwarcia konta. Od szóstego miesiąca wynosi 2%(K) – wymagane posiadanie konta osobistego Źródło: porównywarka rachunków oszczędnościowych TotalMoney.pl

Na drugim miejscu znalazło się Pracowite Konto Oszczędnościowe Banku BPH przeznaczone dla posiadaczy Maksymalnego Konta. Jego oprocentowanie wynosi 2,75% w skali roku. Po roku posiadacz tego rachunku zarobi 72,89 zł.

Zestawienie zamykają dwa konta: SMART Procent Banku SMART oraz Rachunek oszczędnościowy BIZ oferowany przez BIZ Bank. Są one oprocentowane w wysokości 2,5% w skali roku, co po 12 miesiącach regularnego oszczędzania przełoży się na zysk wynoszący 66,22 zł.

Wszystkie konta oszczędnościowe w jednym miejscu. Sprawdź zestawienie

Złotych myśli inwestorów, biznesmenów i filozofów na temat oszczędzania jest mnóstwo. Pamiętajmy jednak o tym, że ich powtarzanie nie sprawi, że zmienia się nasz stan posiadania. Trzeba po prostu zacząć działać, najlepiej małymi krokami, czyli otwierając np. rachunek oszczędnościowy  w lutym najlepszym wyborem będzie Konto Oszczędnościowe ZOŚKA w Idea Banku lub konto oszczędnościowe Getin Banku.