statystyki

Uwaga na chwilówki bez sprawdzania w BIK

autor: Danuta Pawłowska05.12.2014, 17:00
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Okres świąteczny to dla mnie wprawdzie radosny, ale i trudny czas. Liczne spotkania rodzinne, podróże i prezenty dla wnuków oznaczają spore wydatki. Mimo zaciskania pasa przez całą jesień i tak muszę się zadłużyć. Nie zamierzam pożyczać dużej kwoty, więc chyba najprościej będzie wziąć pożyczkę w jednej z instytucji finansowych, które decyzję podejmują w kilka minut – zastanawia się pani Anna

Reklamy telewizyjne świątecznych przysmaków oraz potencjalnych prezentów przeplatają się z reklamami pożyczek i kredytów, dzięki którym przeżyjemy rodzinne i bogate święta. Niestety, nim opadną wszystkie igły z choinki, może się okazać, że święta faktycznie będą niezapomniane, bo... wpadliśmy w pułapkę finansową.

Jeśli faktycznie nie ma szansy na dopięcie domowego budżetu, najrozsądniej jest zadłużyć się w banku, w którym od dawna prowadzimy rachunek, na który spływają comiesięczne dochody. To idealna sytuacja, dla banku jesteśmy wiarygodnym klientem i nie będzie się bał pożyczyć pieniędzy. Szybki kredyt bankowy będzie nas kosztować kilkanaście procent w skali roku.

Gdyby jednak było to takie oczywiste i osiągalne dla wszystkich, na rynku nie powstałby żaden parabank. Te instytucje finansowe ofertę kierują do konsumentów, którzy nie dostaną kredytu w banku. Czasem ciągnie się za nimi niejasna sytuacja kredytowa, ciążą inne długi, wiszą niespłacone karty kredytowe, nie mają stałych dochodów z legalnych źródeł lub ich dochody są zbyt małe. Taki klient może być cenny dla pożyczkodawcy, choć ryzykowny i właśnie za to ryzyko parabanki każą sobie bardzo słono płacić.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane