statystyki

Pieniądze ze sprzedaży akcji szybciej na koncie

autor: Piotr Pieńkosz06.10.2014, 09:14; Aktualizacja: 06.10.2014, 09:16
Rzeczywiście zmiany zaczynają obowiązywać od 6 października br., czyli od dzisiaj, i obejmują najpopularniejsze transakcje giełdowe, tzn. obrót akcjami notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rzeczywiście zmiany zaczynają obowiązywać od 6 października br., czyli od dzisiaj, i obejmują najpopularniejsze transakcje giełdowe, tzn. obrót akcjami notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.źródło: ShutterStock

Słyszałem, że zmienia się czas rozliczeń transakcji giełdowych – pisze w e-mailu do redakcji pan Łukasz. – Co to praktycznie oznacza dla przeciętnego drobnego inwestora indywidualnego i czy zmiany będą się wiązać z podwyżkami opłat za korzystanie z usług biur maklerskich – pyta nasz czytelnik.

Rzeczywiście zmiany zaczynają obowiązywać od 6 października br., czyli od dzisiaj, i obejmują najpopularniejsze transakcje giełdowe, tzn. obrót akcjami notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Modyfikacje są korzystne dla inwestorów. Do tej pory rozliczenie zakupu bądź sprzedaży akcji następowało w cyklu trzydniowym. Było to szczególnie irytujące przy zbyciu akcji. Pieniądze z takiej transakcji dostawało się bowiem na konto dopiero w trzecim dniu roboczym następującym po tym, w którym dokonało się transakcji. Sprzedaż akcji np. w poniedziałek oznaczała możliwość wypłacenia środków w czwartek, z kolei zbycie w środę umożliwiało wypłatę środków dopiero w poniedziałek w kolejnym tygodniu.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane