statystyki

Ubezpieczenia kredytów będą droższe

autor: Joanna Kowalska26.06.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.06.2014, 08:06
Kredyt

Rekomendacja zakłada, że klient sam zdecyduje, w jakim zakładzie chce ubezpieczyć kupowany produkt bankowy, np. kredyt.źródło: ShutterStock

Do końca marca banki mają czas na wdrożenie rekomendacji U w zakresie ubezpieczeń bankowych. Przygotowane przez Komisję Nadzoru Finansowego wytyczne mają zapewnić konsumentom większą ochronę.

Rekomendacja zakłada, że klient sam zdecyduje, w jakim zakładzie chce ubezpieczyć kupowany produkt bankowy, np. kredyt. Natomiast jeśli bank, występując w roli ubezpieczającego, nie zdecyduje się dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela, klient lub jego spadkobiercy będą mogli zrobić to samodzielnie.

KNF zdecydowała się wydłużyć czas na dostosowanie się branży do nowych wymogów. – Ten dodatkowy okres może okazać się niewystarczający. Zmiany są gigantyczne. Trzeba m.in. renegocjować obecne umowy, wprowadzić nowe wzory umów czy zmiany w systemach informatycznych – ostrzega Norbert Jeziolowicz, dyrektor zespołu bankowości detalicznej i rynków finansowych Związku Banków Polskich.

Zredukowano też niektóre obowiązki instytucji finansowych.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane