statystyki

Dyrektywa PSD2 będzie korzystna dla całego rynku

autor: Patryk Słowik06.07.2017, 07:15; Aktualizacja: 06.07.2017, 07:59
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Jak szybko klienci przyzwyczają się do nowych realiów – ciężko stwierdzić. Ale alternatywy nie będzie?źródło: ShutterStock

- Dyrektywa, a za nią rodzima ustawa o usługach płatniczych w nowym brzmieniu, otworzy nam wiele nowych dróg. Pojawią się okazje do inwestycji, powstaną nowe firmy próbujące skorzystać z możliwości rozwoju - uważa Adrian Witkowski radca prawny, compliance manager w PayU.

W styczniu 2018 r. do polskiego porządku prawnego ma być wdrożona dyrektywa PSD2, która przez wielu jest uważana za rewolucyjną dla rynku usług płatniczych. Czy dla podmiotów średniej wielkości – czyli nie bankowych gigantów, lecz i nie garażowych już projektów – to szansa czy zagrożenie?

Nadal się temu przyglądamy. I wciąż jest wiele niepewności, jak dokładnie będą wyglądały przepisy, a co za tym idzie – jakie rozwiązania będzie można skonstruować. Zasadniczo jednak dyrektywa, a za nią rodzima ustawa o usługach płatniczych w nowym brzmieniu, otworzy nam wiele nowych dróg. Pojawią się okazje do inwestycji, powstaną nowe firmy próbujące skorzystać z możliwości rozwoju. Konsumenci nadal będą potrzebowali klasycznych usług bankowych, ale powinno wzrosnąć zapotrzebowanie na technologie nowej ery. A te już zapewnimy im my.

Nie obawiacie się, że sektor bankowy będzie starał się, na miarę swych możliwości, ograniczyć zakres działania mniejszych podmiotów, w tym niebankowych dostawców usług płatniczych?


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane