statystyki

Dyrektywa PSD2 będzie korzystna dla całego rynku

autor: Patryk Słowik06.07.2017, 07:15; Aktualizacja: 06.07.2017, 07:59
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Jak szybko klienci przyzwyczają się do nowych realiów – ciężko stwierdzić. Ale alternatywy nie będzie?źródło: ShutterStock

- Dyrektywa, a za nią rodzima ustawa o usługach płatniczych w nowym brzmieniu, otworzy nam wiele nowych dróg. Pojawią się okazje do inwestycji, powstaną nowe firmy próbujące skorzystać z możliwości rozwoju - uważa Adrian Witkowski radca prawny, compliance manager w PayU.

W styczniu 2018 r. do polskiego porządku prawnego ma być wdrożona dyrektywa PSD2, która przez wielu jest uważana za rewolucyjną dla rynku usług płatniczych. Czy dla podmiotów średniej wielkości – czyli nie bankowych gigantów, lecz i nie garażowych już projektów – to szansa czy zagrożenie?

Nadal się temu przyglądamy. I wciąż jest wiele niepewności, jak dokładnie będą wyglądały przepisy, a co za tym idzie – jakie rozwiązania będzie można skonstruować. Zasadniczo jednak dyrektywa, a za nią rodzima ustawa o usługach płatniczych w nowym brzmieniu, otworzy nam wiele nowych dróg. Pojawią się okazje do inwestycji, powstaną nowe firmy próbujące skorzystać z możliwości rozwoju. Konsumenci nadal będą potrzebowali klasycznych usług bankowych, ale powinno wzrosnąć zapotrzebowanie na technologie nowej ery. A te już zapewnimy im my.

Nie obawiacie się, że sektor bankowy będzie starał się, na miarę swych możliwości, ograniczyć zakres działania mniejszych podmiotów, w tym niebankowych dostawców usług płatniczych?


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane