statystyki

Koniec podwyżek polis OC? Konkurenci pod ścianą

autor: Małgorzata Kwiatkowska18.05.2017, 07:52; Aktualizacja: 18.05.2017, 09:27
Cięcia w tych dwóch segmentach wiążą się z dużymi kosztami zaangażowanego już tam kapitału

Cięcia w tych dwóch segmentach wiążą się z dużymi kosztami zaangażowanego już tam kapitałuźródło: ShutterStock

PZU miało rekordowy początek roku. – Osiągnęliśmy na razie docelowy poziom cen komunikacyjnego OC – twierdzi towarzystwo. – O ile nic się nie zmieni w otoczeniu rynkowym – dodaje.

Ponad 5,7 mld zł składek zebrała w I kwartale tego roku Grupa PZU. Kontrolowany przez Skarb Państwa ubezpieczyciel chwali się, że to rekord. Niemal dwukrotnie poprawił też zysk netto w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dobre wyniki towarzystwo tłumaczy m.in. znaczącym wzrostem składki zebranej w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Od indywidualnych klientów grupa zebrała w kraju ponad 1,1 mld zł składki OC. To o 45,5 proc. więcej niż przed rokiem. Zarobiła na tych polisach 124 mln zł, choć jeszcze rok temu traciła na nich 55 mln zł. Dobre wyniki mają być efektem m.in. dużej dyscypliny kosztowej, spadku średniej wartości szkody oraz pozyskiwania nowych klientów. PZU podaje, że na koniec I kwartału miało o ponad 800 tys. więcej czynnych komunikacyjnych polis OC niż rok temu. Nie podaje jednak, jak liczna jest ta grupa klientów.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Przemek(2017-07-16 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje firm ubezpieczeniowych na następny sezon, to tysiąc zł, za oc samochodu, którego przyszłoroczny, szacowany przebieg to sto km, czyli dziesięć złotych za ubezpieczenie jednego kilometra trasy. Zniżki oczywiście maksymalne. Kto ma więcej?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane