statystyki

Elżanowski: Rządowa strategia powinna uwzględniać energetykę morską

autor: Filip Elżanowski19.10.2016, 07:35; Aktualizacja: 19.10.2016, 07:43
statek, morze, armator

Przemysł morski przechodzi dziś dynamiczny rozkwit. Przewozy rosną, składane są zamówienia na nowe statkiźródło: ShutterStock

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to zestawienie grupy celów gospodarczych, którymi powinno się kierować państwo. Dokument może – i powinien – wskazywać kluczowe instrumenty, które będą służyły ich realizacji.

Instrumenty muszą się z kolei przyczyniać do stabilnego i równomiernego rozwoju całej gospodarki, a nie tylko określonego sektora. W potrzebę całościowego spojrzenia na gospodarkę w procesie planowania postulowanego jej obrazu wpisuje się propozycja Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej – projekt pod nazwą „Zintegrowany rozwój energetyki morskiej i przemysłu” (ZREMP).

Przemysł morski przechodzi dziś dynamiczny rozkwit. Przewozy rosną, składane są zamówienia na nowe statki. Prócz tego stocznie przeżywają oblężenie ze strony jednostek wymagających remontów lub dostosowania do nowych, zaostrzonych standardów ochrony środowiska. Rozwój branży nie jest jednak stały. W skali globalnej jest ściśle uwarunkowany zewnętrznymi czynnikami. Należą do nich: ogólna kondycja gospodarki, ceny paliw czy lokalne konflikty militarne.


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie