PKN Orlen, Lotos i Energa poinformowały w środę o przedłużeniu do końca 2022 r. ważności listu intencyjnego, dotyczącego analizy możliwości wspólnego zbudowania w Gdańsku elektrowni w technologii gazowo-parowej.

Jak podały spółki, podpisany w środę aneks dotyczy listu intencyjnego z 2 listopada 2020 r., przewidującego wspólne analizy możliwości oraz ewentualnych warunków zrealizowania wspólnej inwestycji - budowy elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku. Zgodnie z zapisami aneksu list intencyjny będzie wiązał spółki do czasu zawarcia stosownych umów, ale nie później niż do 31 grudnia 2022 r. Aneksowany list był ważny do końca 2021 r.

W liście intencyjnym z listopada 2020 r. spółki zadeklarowały , że będą prowadzić rozmowy w celu uzgodnienia założeń, warunków technicznych, lokalizacji, zasad finansowania itp. dla elektrowni w technologii gazowo-parowej. W przypadku realizacji projektu, strony zadeklarowały też opracowanie umowy o wspólnym przedsięwzięciu.

W listopadzie 2020 r. spółki podawały, że orientacyjny termin uruchomienia elektrowni to lipiec 2026 r. We wstępnych rezultatach aukcji głównej rynku mocy na 2026 r. nie ma tej jednostki.(PAP)