Baca-Pogorzelska: Najgorętszy wakat w rządzie [OPINIA]

autor: Karolina Baca-Pogorzelska29.05.2019, 08:45; Aktualizacja: 29.05.2019, 08:57
Karolina Baca-Pogorzelska

Karolina Baca-Pogorzelskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Jeśli wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski obejmie euromandat w Brukseli, z resortu odejdzie człowiek orkiestra. Tobiszowski jest odpowiedzialny zarówno za sektor węglowy, jak i za odnawialne źródła energii (OZE).

Kiedy na jednej z konferencji pojawił się w towarzystwie posła Grzegorza Matusiaka, wydawało się, że to wskazanie następcy. Jednak wczoraj pojawiła się informacja o tym, że Tobiszowskiego miałby zastąpić senator PiS Wojciech Piecha, były górnik kopalni Jankowice, a potem szef zarządzania środkami produkcji w oddziale Kompanii Węglowej. Piecha był zaskoczony moim wczorajszym telefonem i odpowiedział wymijająco, nie zaprzeczając ani nie potwierdzając tych rewelacji.

Choć ważne jest, kto zastąpi Tobiszowskiego, jeszcze ważniejsze jest to, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Nie chodzi tylko o zakres obowiązków. Zważywszy na to, że w ogóle ewenementem jest minister od węgla i OZE w jednym, to pilnych i palących tematów jest tu szalenie dużo. Pierwszy to oczywiście ustawa o cenach energii. Dokument z 28 grudnia 201 8 r . miał zamrozić stawki prądu na ubiegłorocznym poziomie. Tymczasem kończy się maj, a do ustawy nie ma aktów wykonawczych. I nim się pojawią, konieczna będzie kolejna, druga już nowelizacja, ponieważ Bruksela mówi pomysłom Polski stanowcze „nie”.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie