statystyki

Energa nie płacze po prezesie. Kadrowa karuzela się kręci

autor: Karolina Baca-Pogorzelska18.01.2017, 07:36; Aktualizacja: 18.01.2017, 08:06
Siedziba Energa S.A. (fot. materiały prasowe)

Siedziba Energa S.A. (fot. materiały prasowe)źródło: Materiały Prasowe

Dariusz Kaśków nie jest już szefem gdańskiej spółki. Rada nadzorcza odwołała też dwóch jego zastępców.

Był prezesem Energi nieco ponad rok – stanowisko objął na początku stycznia 2016 r. Dariusz Kaśków to kolejny prezes spółki Skarbu Państwa, który stracił stanowisko po dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza. Tak zwani ludzie Jackiewicza od kilku miesięcy tracą posady w państwowych spółkach, bo nawet wewnątrz PiS pojawiły się zarzuty, że kadry zmieniały się „po znajomości”. O dymisji szefa Energi spekulowano od listopada 2016 r. Spodziewano się, że do zmian w zarządzie dojdzie przed ogłoszeniem wieloletniej strategii spółki, ale wtedy rada nadzorcza nie zdecydowała się na taki ruch – wizerunkowo bowiem nie wyglądałoby to najlepiej.

Wczoraj jednak przeszkód nie było. Poza Kaśkówem ze składu zarządu odwołano Mariusza Rędaszka, wiceprezesa ds. finansowych, i Przemysława Piesiewicza, wiceprezesa ds. strategii rozwoju. Późnym popołudniem giełdowy kurs Energi lekko rósł – o 0,33 proc.

Na trzy miesiące do zarządu Energi oddelegowany został członek rady nadzorczej (od 30 grudnia 2016 r.) Jacek Kościelniak, któremu powierzono pełnienie obowiązków prezesa. Obecnie w skład zarządu wchodzą również Mariola Anna Zmudzińska, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, oraz Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych. Nowi członkowie zarządu mają zostać wyłonieni w konkursie.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie