statystyki

Po wyborach system emerytalny czeka korekta: ZUS dostanie więcej ze składki

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.10.2015, 07:45; Aktualizacja: 26.10.2015, 19:22
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Większość partii nie zamierza na razie likwidować otwartych funduszy emerytalnych.źródło: ShutterStock

Korekta czy całkowita zmiana systemu – to emerytalne dylematy partii w kampanii wyborczej.

Jeśli brać na serio partyjne programy, to widać, że obecny system emerytalny czeka korekta. Jednym z jej głównych kierunków będzie dążenie do jak najpełniejszego ozusowania różnego rodzaju umów, za które składka dziś nie jest odprowadzana lub jest odprowadzana w niewielkiej wysokości.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Inspektor Pracy(2015-10-15 14:11) Zgłoś naruszenie 10

    Ha hahah - a Kto na to będzie płacił -po tym co zrobił z emeryturami Tusk, juz nikt normalny w żaden system nie uwierzy dopóki Tuska nie rozwali się jak Słoneczko Karpat.
    Tusk dokonał jednegopozytywnego ,nauczył wszystkich że pieniądz w budżecie to już nie jest Wasz pieniądz a Jego i nawet jęzeli składka miała byc dziedziczona to On sobie je może przywlaszczyć.

    Peteru nowa gwiadza TVNu i mediów chce dzielić ZUS na kilka . Już to przerabialiśmy z NFI -efekt :dużo czlonków Rad Nadzorczych i Zarządów oraz takie gigantyczne Ich gaże a forsy juz tam nie ma.
    Tak że Peteru jesteś głupcem.

    Odpowiedz
  • DZIADEK 62 LATA -47 LAT PRACY -16 LAT W SZKODLIWY(2015-10-16 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    ZJEDNOCZONA LEWICA WALCZY O WYBORCOW.W 2001 ROKU KOALICJA SLD-UP-PSL LIKFIDUJO ZASILEK PRZEDEMERYTALNY.ZASILEK WYNOSIL120% KWOTY ZASILKU DLA BEZROBOTNYCH LUB JEZELI BYL ZAGROZONYM BEZROBOCIEM TO BYLO 160%.CO ZROBILY TE MONDRE GLOWY ZLIKFIDOWALI CALKOWICIE.ZOSTALO SWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE ZE 120% ZJECHALI DO 90% TAK ZALATFILI SWOJ SUWERENNY NARUD.LUDZIE MAJO PO 880ZL I DO TEGO MOGO DOROBIC NA DZIEN DZISIEJSZY 628 ZL.BO SO ZARAZ SCIGANI PRZEZ ZUS.ALE POSEL CZY SENATOR BIERZE WYSOKO EMERYTURE I BIERZE KASE Z SEJMU CZY SENATU I WSZYSTKO ZA DARMO.NARODZIE TRZEBA IM POKAZAC KTO TU KARTY ROZDAJE I SKONCZYC ZTYM OKRADANIEM SWOICH OBYWATELI.

    Odpowiedz
  • Ktoś(2015-10-19 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    System emerytalny w Polsce jest wysoce deprywujący . Na wysokie niczym nie uzasadnione emerytury mgą liczyć jedynie grupy zawodowe UPRZYWILEJOWANE ( wojsko , policja , wszelkiej maści służby , górnicy , sądownictwo , politycy i wysocy urzędnicy państwowi. ) pozostałe barachło społeczne na starść otrzymuje jedynie resztki z pańskiego stołu .
    Co kilka lat a właściwie c nowa władza to zmienia się zasady naliczania i przyznawana emerytur. Tak naprawdę to wsokść emerytury bardziej zależy od przynależnści do uprzywilejowanych i okresu przejścia na emeryturę niż od RZECZYWISTEGO STAN ZGROMADZONYCH ŚRDKÓW NA KONCIE EMERYTALNYM .
    WIĘC w becnej BEZNADZIEJNEJ sytuacj bdżetowej państwa powinn się wprowadzć tzw. EMERYTURĘ SPOŁECZNĄ równa kwotowo dla każdego obywatela !!! Tak jak jest w Kanadzie , USA, Australi . I tam ludziom żyje się najlepiej .
    Wiem wiem to nie jest sprawiedliwe , bla bla bla i inne pierdy . A to c o jest teraz jest sprawiedliwe ??? Czy sprawiedliwe jest wypłacanie przez rząd ok. 3 tys. Emerytury policjantowi po 25 latach pracy podczas gdy styrany pracą zeykły człowiek po 45 latach pracy dostaje 1200 zł miesięcznie ???
    I nie mówcie mi że mało dostaje bo mało zarabiał . Tego biednego styranego robotą człowieka taką emeryturą po tylu latach pracy traktuje się jak śmiecia ! Mamy miękkie serca dla uchodźców i twarde serca dla własnych obywateli . W jajach o których wcześniej pisałam jest zasada że najwyższa emerytura nie może być większa niż np. Średnia krajowa . I to jest słuszne . Nie zbiednieje były komendant policji który po 20 katach pracy za biurkuem zamiast 16 tys. Emerytury miesięcznie dostanie 3 700 zł . I całkowity zakaz łączenia emerytury z pracą wszelką . Albo praca albo emerytura .
    To jest chore że państwo wypłaca emerytury z pieniędzy młodego pokolenia bo emeryt już dawno swoje zgromadzone środki przejadł i jednocześnie ten emeryt staje do rywalizacji o etat z młodym człowiekiem BEZ RZADNYCH INNYCH ŚRODKÓW DO ŻYCIA !!!

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-10-15 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zbliżają się wybory, więc dla przypomnienia – EMERYCI PAMIĘTAJĄ O ZŁODZIEJSTWIE KWOTOWYM W 2012 r!
    Podczas głosowania nad „waloryzacją kwotową” dnia 13 stycznia 2012 r. na sali obecnych było 460 pOSŁÓW, w głosowaniu brało udział 395 pOSŁÓW, z czego „za” było 256, „przeciw” ZERO!, „wstrzymało się” 139, a nie głosowało 65 pOSŁÓW TCHÓRZY z palikociarni – byli obecni, ale nie głosowali, tylko obserwowali!
    PO – 203 było „za” i 4 tchórzy nie głosowało.
    PiS – 3 „za”, „wstrzymało się” 121, a 12 stchórzyło i nie głosowało.
    Z peezelu 27 „za” (najwięcej na „kwotowej” skorzystali ich wyborcy!), a nie głosował aż JEDEN.
    SLD – 21 „za” i jeden nie głosował.
    O reszcie, czyli o 22 pOSŁACH już nie wspomnę. Najlepiej okraść 57% emerytów, aby 43% dofinansować, bo nie chciało się im pracować. Przeciw „waloryzacji kwotowej” w 2012 r. byli tylko dwaj senatorowie:
    KAZIMIERZ JAWORSKI (okręg wyborczy nr 56 OKW Rzeszów) i
    JAROSŁAW OBREMSKI (okręg wyborczy nr 8 OKW Wrocław).
    Reszta pOSŁÓW i senatorów zastosowała bolszewicką metodę - okradanie jednych dla doraźnego wspomożenia drugich – głosowali „za” lub „wstrzymali się” od głosu, co w efekcie i tak poparło złodziejstwo. A największymi tchórzami byli palikmioty – nie byli „za”, nie byli „przeciw”, nie „wstrzymali się”, nie wyszli z sali sejmowej, tylko jak tchórze siedzieli i obserwowali co z tego wyniknie, a łapy mają czyste(?)
    W czasie nierządu PełOwców w latach 2007-2014 emerytury straciły NA WARTOŚCI (nie mylić z wysokością w zł). W 2007 r. stanowiły one 53% przeciętnego wynagrodzenia i 152% najniższego, a w 2014 r. odpowiednio 47% i 115%.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-10-15 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ha hahah - a Kto na to będzie płacił -po tym co zrobił z emeryturami Tusk juz nikt w żaden system nie uwierzy dopóki Tuska nie rozwali się jak Słoneczko Karpat.

    Odpowiedz
  • i co z tego????(2015-10-15 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież ZUS tych pieniędzy nie inwestuje. ... tylko wypłaca na bieżące świadczenia. ...

    No chyba ze coś się zmieniło i inwestuje jak OFE...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-10-15 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ha hahaha - a Kto na to będzie płacił - po tym co zrobił z emeryturami Tusk, już nikt normalny w żaden system nie uwierzy dopóki Tuska nie rozwali się jak Słoneczko Karpat.
    Tusk dokonał jednego pozytywnego czynu. Nauczył wszystkich że, pieniądz wpłacomy w składkach--to już nie jest Wasz . On Tusk udowodnił, nawet jeżeli kapitał miał być dziedziczony to On sobie go może przywłaszczyć.

    Peteru nowa gwiazda TVNu i mediów, chce dzielić ZUS na kilka konkurencyjnych struktur
    . Już to przerabialiśmy z NFI - efekt :dużo członków Rad Nadzorczych i Zarządów oraz gigantyczne Ich gaże ale forsy dla zwykłych członków już tam nie ma.
    Tak że Peteru jesteś głupcem.

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2015-10-17 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Po wyborach niech nowy rząd naprawi złodziejską janosikową "waloryzację" z roku 2012!!!
    Moja emerytura - po 41 latach pracy - coraz bardziej zbliża się do emerytury kombinatorów!

    Odpowiedz