statystyki

Jak starać się o przyznanie emerytury częściowej

30.01.2014, 10:05; Aktualizacja: 30.01.2014, 10:09
emeryt-świadczenia

Aby otrzymać emeryturę częściową, nie jest konieczne rozwiązanie umowy o pracę z obecnym pracodawcąźródło: ShutterStock

Czas na emerytury częściowe. Nie warto jednak ubiegać się o to świadczenie pochopnie. Przyznana później emerytura powszechna będzie pomniejszona o jego wartość, i to przed pobraniem zarówno zaliczki na podatek, jak i składki zdrowotnej.

Emerytury mieszane wprowadzono wraz z podwyższeniem wieku emerytalnego dokładnie rok temu, ale pierwsze tego typu świadczenia mogą zostać przyznane dopiero od stycznia tego roku.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • precz z nimi(2014-02-02 20:50) Zgłoś naruszenie 11

    do roczniki 50 zniszczyły ten kraj - to solidarnościowcy z lat 80 zniszczyli ten kraj, jak się nie umie walczyć do końca to się nie zaczyna,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gary(2014-01-30 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    aby na przyszlosc bylo troche lepiej, to niezbedny jest w tym celu wysilek. Mozna oszczedzac na rozne sposoby, ja wybralem lokaty w Getin

    Odpowiedz
  • Wkurzony !(2014-01-30 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładanie dziś kolejnych lat pracy nieuprzywilejowanym pracownikom czas uznać za złodziejstwo na skalę całej UE ! To mistrzostwo świata ,zagonić do pracy 60+ z 50-letnim stażem zawodowym ,wmawiając ludziom ,że żyją w lepszym świecie. ZUS w rękach PO i PSL to złodziejska machina finansowana przez ludzi objętych powszechnym systemem emerytalnym . Emerytury częściowe po 45-50-latach niech rząd wsadzi sobie do d,,,y panie redaktorze !

    Odpowiedz
  • j.g(2014-02-01 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    częściowe emerytury będą niskie.bo cała emerytura ma być niska. to jest tak uchwalone,żeby nikt na nią nie przeszedł,tylko pracował. W tym roku już pierwsi emeryci na nią przejdą.napewno nas tu oświecą.szkoda tych co mają dużo stażu i będą musieli 1/3 mniej dostać.

    Odpowiedz
  • dkdąb(2014-06-24 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 52 lata ale ciężkiej pracy i idę na emeryturę częśćiową i już

    Odpowiedz
  • Fred(2014-02-03 06:31) Zgłoś naruszenie 01

    Spokojnie, już zostało uchwalone że działacze S , dostana zapomogi około 800 zł, gdyż są w cięzkiej sytuacji ( nie mogli pracować, bo walczyli o lepsze jutro).

    Odpowiedz
  • roczniki 50 zniszczyly ten kraj(2014-01-31 20:49) Zgłoś naruszenie 02

    wkurzony ma racje, komunisci roczniki 40 i 50 nie dosc ze nie narobili sie w zyciu, polowe strajkowali za solidarnosci ( czyli lenie nawet nie chodzikly do pracy) , panowala zasada "czy sie stoi czy sie lezy" to pensja sie nalezy, to jeszcze poszli na emeryture w wieku 55 lat... a mlodsze roczniki maja tyrac do smierci... roczniki 40 i 50 spowodowaly katastrofe Polski

    Odpowiedz