statystyki

Decyzja w sprawie ustawy dezubekizacyjnej odroczona

autor: Paulina Nowosielska16.07.2020, 08:49; Aktualizacja: 16.07.2020, 08:51
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: ShutterStock

Prezes TK Julia Przyłębska ogłosiła przerwę w rozprawie do 18 sierpnia. „To gra na zwłokę” – komentowali zebrani przed trybunałem.

– Jeśli ustawa jest konstytucyjna, co stoi na przeszkodzie, by TK to potwierdził? – pyta gen. Mirosław Gawor, szef BOR w latach 1991–2001. Ustawa obniżyła mu emeryturę. – Nie myślałem, że będę stał i protestował przed trybunałem. Dawniej czas spędzałem pod adresem obok (Nuncjatura Apostolska – red.), gdy jeździliśmy z papieskimi pielgrzymkami. Nasza rola polegała na tym samym, co robią dziś ludzie chroniący wyznaczone osoby. Dlatego nikt z nas nie czuje się winny – mówi. I apeluje do polityków: „Macie klucze do szaf. Wyjmijcie dokumenty, połóżcie je na stole i niech sąd oceni, kto jest winny. Inaczej po kieszeni dostają przypadkowi ludzie”. Gawor opowiada historię swojego kolegi, który trafił do policyjnych antyterrorystów. – Wyleciał na bombie przed stacją benzynową przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Córki dostały po nim rentę. Na mocy ustawy została obcięta – mówi.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • jojo(2020-07-16 10:52) Zgłoś naruszenie 387

    PRZYŁĘBSKA PRZERWAŁA POSIEDZENIE BO SIĘ JEJ PRZYPOMNIAŁO ŻE NASTAWIŁA KACZKĘ W PIEKARNIKU

    Odpowiedz
  • realista(2020-07-16 09:55) Zgłoś naruszenie 335

    Do janek 80: przecie,ż już raz w 2009 roku już im odebrali , a czy czytałeś ustawę z 16.12.2016 roku ? , zabrali też wdowom , wdowcom , dzieciom sierotom , funkcjonariuszom którzy nic nie mieli z SB czy słuzbami specjalnymi. Zanim co powiesz czy napiszesz , poczytaj ustawę mądralo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-07-16 09:49) Zgłoś naruszenie 329

    No cóż , taki właśnie mamy polski TK. A Pawłowicz czy Piotrowski wyłączyli się ze sprawy ? , przecież byli wtedy posłami i głosowali..........Atrapa TK.

    Odpowiedz
  • analityk(2020-07-19 12:15) Zgłoś naruszenie 218

    Ta ustawa byla TYLKO po to,zeby zwikeszyc poparciedla PiS.To jest dranstwo ei znane nigdzie indziej na swiecie.Wystarczylo ,z ektos byc JEDEN dzien w SB a nawet z enie byl ,ale cos dla SB zrobil,naprzykald urzednik milicyjny ,ktory zestawial jakeis statystyki.Wystarczy ze wykonal JEDNo zlecenie i po emeryturze.Obcieto nawet sprzataczkom i slupom przy wejsciach.

    Odpowiedz
  • janek 80(2020-07-16 09:37) Zgłoś naruszenie 1428

    nierobom chcą dolozyc co zabrali a co z wczesniejszymi emerytami ktorzy w cięzkich warunkach pracowali na powietrzu snieg deszcz móż hutnicy i inni i cisza uwzglednili rocznik 53 i jest ok do nastepnych wyborów ja uwazam ze ubekom mozna dołozyc ale nie wszystko i nie cała sume za palowanie i przesladowanie czasami swoich sąsiadów w roznej formie a takich znam palantow

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Andrzej G...(2020-07-24 10:30) Zgłoś naruszenie 61

    ....nie wszystkie SB i UB były *********** .....byli też ludzie którzy pilnowali porządku......ci co inwigilowali i podstawiali ****** powinni mieć odebrane prawa do emerytury....ale jeśli pilnowali porządku publicznego bez prowokacji i gnębienia powinni mieć przywrócone w pełnej kwocie swoje emerytury....tak naprawdę nie cierpię KOMUNY..!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Trąba(2020-07-27 18:15) Zgłoś naruszenie 41

    ....bo w PiS to siedzą dzieci byłych UB SB....

    Odpowiedz
  • Nikt(2020-08-04 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczyło latach pracy w abonamencie nie wyliczać do emerytury. W takiej koni konfiguracji stracili by tylko faktyczni funkcjonariusze a osoby z incydentów krótkotrwałym nie. Jak ktoś po weryfikacji pracował dla wolnej Polski 30 lat to też trzeba go pozbawiać emerytury? Trzeba być z PIS żeby tak myśleć.

    Odpowiedz