statystyki

Trzynasta emerytura bez źródła finansowania

autor: Paulina Szewioła10.02.2020, 09:51; Aktualizacja: 10.02.2020, 09:53
Senatorowie zdecydowali, że dodatkowe roczne świadczenie dla emerytów rencistów nie będzie pokrywane ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Senatorowie zdecydowali, że dodatkowe roczne świadczenie dla emerytów rencistów nie będzie pokrywane ze środków Funduszu Solidarnościowego.źródło: ShutterStock

Senatorowie zdecydowali, że dodatkowe roczne świadczenie dla emerytów rencistów nie będzie pokrywane ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów przygotował resort rodziny i pracy. Zgodnie z tą propozycją trzynastka będzie równa najniższej emeryturze, czyli w tym roku wyniesie 1,2 tys. zł brutto.

Dodatkowe świadczenie otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • emerytka(2020-02-10 13:10) Zgłoś naruszenie 8018

    oddajcie mi moje pieniądze za 40 lat pracy i nie róbcie mi łaski, że jakieś ochłapy mi dacie

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • 50 MT(2020-02-10 21:07) Zgłoś naruszenie 4310

    40-letni mundurowi emeryci też dostaną z moich podatków?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zib(2020-02-10 14:05) Zgłoś naruszenie 3954

    Tytuł godny lewackiego pisemka...senat niczego nie może...oprócz spowolnienia i robię ją zadym medialnych. Poza tym niechaj emeryci wyciągną wnioski, kto jest przeciw nim...GROCKI Gate w tle!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emeryt(2020-02-11 09:01) Zgłoś naruszenie 3521

    na emeryture trzeba sobie zapracowac nieroby jedne a nie rzadac wiecej i wiecej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Andrzej(2020-02-10 15:24) Zgłoś naruszenie 2632

    13 nie powinna być równa dla emeryta mającego dochód 100 tyś i 10 tuś , Ten 1 i tak nie doceni a ten 2 np .na świadczeniu 976 zł po 40 latach pracy nadal będzie biedny !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obiektywny(2020-02-11 12:16) Zgłoś naruszenie 156

    Ile ty dni w ciagu roku tak zapie.... z zolnierzami na tym poligonie Przez kilkanascie dni a reszta roku w koszarach wypoczynek przez 8 godz i do domu Ja nie pracowalem po 8 godz ale po 12 bez platnego urlopu tak jak ty 40l pracy dostaje grosze emerytury Tak sie obecnie rzadzi w tym niby wolnym kraju gdzie robotnik jest Nowoczesnym Niewolnikim 21 wieku bez umowy o prace i platnego urlopu wypoczynkowego PARANOJA

    Odpowiedz
  • benz(2020-02-10 19:41) Zgłoś naruszenie 1434

    PRZEZDROWY Emerycie....na twoim miejscu oddałbym tę i każdą następną 13 emeryturę tym okradanym dzieciom a te 200 tys.wydarł z gardeł chorych rencistów .... i nie obrażałbym ludzi którzy próbują pomagać wszystkim a nie chronić tylko postkomunistów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alojzy(2020-02-11 13:38) Zgłoś naruszenie 106

    Jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor(2020-02-11 14:42) Zgłoś naruszenie 915

    Trzynasta emerytura bez źródła finansowania-jak to .Forsa jest! Zabierzemy Emeryture Tuskowi

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Logik.(2020-02-11 18:18) Zgłoś naruszenie 95

    Gdzie moja kasa wplacana do zusu przez45 lat na rencie nigdy nie bylem kto sie napasl moja krwawicą ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda Gadac (2020-02-12 09:53) Zgłoś naruszenie 30

    Pieniądze zgromadzone przez lata pracy w momencie przejścia na emeryturę bądź rentę powinny być podsumowane i wypłacone w całości a nie cykane co miesiąc. Po drugie jakim prawem moje pieniądze w momencie mojej śmierci przechodzą na państwo ?!?!!? Powinny trafić do rodziny ! I po trzecie dlaczego państwo ma decydować jak długo mam pracować bo inaczej nie będę miał prawa do emerytury czy renty...noo ki chuu...i ostatnia sprawa ub zdrowotne. No całe życie ktoś płaci a jak nagle trzeba skorzystać to terminy w miesiącach albo brak kasy na zabiegi. Wystarczy co miesiąc chować do skarpety kasę z ub i po latach jak trzeba będzie to wyciąga się,idzie prywatnie i przyjmują na juz na cito bez laski.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2020-02-12 09:36) Zgłoś naruszenie 21

    Wg mnie nagroda roczna, tzw. "13" jest wypłacana w zakładach pracy. Emeryci nie powinni dostawać żadnej "13" bądź "14". Powinny natomiast być podwyższone najniższe emerytury, które zapewniłyby godną egzystencję. Sam jestem emerytem i obecnie nie potrzebuję żadnych "13". Dawanie "13" wszystkim emerytom jak leci, to wielki błąd, który zwiększa inflację poprzez co pieniądz traci swoją wartość. W sumie za te "13" i 500+ dla wszystkich już za chwilę wszyscy bekniemy. To jest typowe korumpowanie przez władzę elektoratu.

    Odpowiedz