Trzynasta emerytura będzie co roku. Rząd przyjął projekt ustawy

23.12.2019, 12:40; Aktualizacja: 23.12.2019, 13:56
Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie corocznej wypłaty 13. emerytury. W 2020 r. koszt wypłaty świadczenia wyniesie ok. 11,75 mld zł.

Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie corocznej wypłaty 13. emerytury. W 2020 r. koszt wypłaty świadczenia wyniesie ok. 11,75 mld zł.źródło: ShutterStock

Rząd przyjął w poniedziałek projekt ustawy w sprawie corocznej wypłaty trzynastej emerytury i renty. W 2020 r. koszt wypłaty świadczenia wyniesie ok. 11,7 mld zł. Otrzyma je około 9,8 mln uprawnionych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • xyz(2019-12-24 09:27) Zgłoś naruszenie 162

    Zamiast tej 13 emerytury,o 80,00 zł więcej powinny być zwaloryzowane emerytury. To są te same pieniądze.Jak będą wyglądać emerytury w stosunku do płacy minimalnej po zapowiadanej podwyżce do 4.000,00 zł na koniec 2023 roku.Jakie będą ceny. Czy to będą emerytury głodowe,do jakich dąży PIS swoją polityką senioralną. Czy ktoś o tym myśli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vovv(2019-12-23 20:37) Zgłoś naruszenie 151

    a jeszcze emerytury winny być wolne od podatku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pl(2019-12-25 10:51) Zgłoś naruszenie 107

    Jak zabierają to zle jak dają to też zle co niektórym......... ale prawda jest taka , że PIS wydaje więcej na polaków i jeszcze im zostaje więcej niż za poprzedników !

    Odpowiedz
  • Ciasnota umysłu pani K.(2019-12-23 23:10) Zgłoś naruszenie 96

    Gdy średnia płaca wzrasta o 5.8% r/r to rząd oferuje wzrost emerytury o 70 zł . ? Przecież to kompromitacja, obraza intelektu emerytów. Emeryci zdają się mieć dość PiS i jego zaklęć o poprawę ich losu . Na grzbiecie emerytów i za ich beznadziejnie niskie emerytury rząd kupuje sobie inne grupy społeczne jak np. górników, lekarzy, sędziów urzędników, administrację... Dość tego.

    Odpowiedz
  • tak trzymać,a my obywatele wam w tym pomożemy(2019-12-23 14:45) Zgłoś naruszenie 77

    zawsze wiernie głosując.

    Odpowiedz
  • ANTYKACZORRR(2019-12-23 19:57) Zgłoś naruszenie 77

    CZEKA NAS ZWIJANIE BIZNESÓW, UCIECZKA ZACHODNICH KONCERNÓW, BEZROBOCIE NA POZIOMIE 20%, CIEKAWE KTO WTEDY BĘDZIE WINIEN,KOGO OBLEŚNA KACZKA ZROBI KOZŁEM OFIARNYM???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hmmm(2019-12-27 23:57) Zgłoś naruszenie 31

    czy w sferze budżetowej 13-tka to najniższa krajowa?

    Odpowiedz
  • Żal(2019-12-27 11:28) Zgłoś naruszenie 32

    Hej! głosujący na pisa - rzućta kaprawym okiem na ceny... Na razie pis okrada tych co cuś tam odłożyli na stare lata. Żal dipę ściska

    Odpowiedz