Lewica ma gotowy projekt ustawy, która cofnęłaby rozwiązania zawarte w tzw. ustawie dezubekizacyjnej

01.12.2019, 08:34; Aktualizacja: 01.12.2019, 08:34
Ustawa dotyczy funkcjonariuszy m.in. Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Ustawa dotyczy funkcjonariuszy m.in. Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz ich rodzin.źródło: ShutterStock

Chcemy przywrócić wszystkim mundurowym, którym odebrano ich prawa emerytalne, to co im się należy - powiedział PAP poseł Lewicy Andrzej Rozenek zasiadający w parlamentarnym zespole ds. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy i żołnierzy. Lewica ma gotowy projekt ustawy - poinformował.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • realista(2019-12-01 09:22) Zgłoś naruszenie 4111

    Ktoś rozsądny i w majestacie prawa podjął sprawę.Nie żyje już 900 osób których związkiem przyczynowo - skutkowym była ustawa z 16.12.2016 r, przyjęta przez partyjnych posłów PIS w słynnej sali kolumnowej.Biała księga ma udokumentowanych 69 przypadków zgonów niewinnych ludzi , za które odpowiadają katolicy z PIS pod nazwą posłowie.Oto katolicka wiara bliżniego swego do grobu wpędzić. To jest ustawa zbrodnicza mająca cechy eutanazji narodowej wręcz mająca zmaniona przestępstwa zbrodni . A przedłuża ją celowo atrapa TK...........

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt(2019-12-01 09:27) Zgłoś naruszenie 4113

    PIS ma na sumieniu 900 zgonów niewinnych ludzi ..................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • antyobywatel(2019-12-01 09:45) Zgłoś naruszenie 725

    swój swojego popiera

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-12-01 09:50) Zgłoś naruszenie 1435

    ubek za 2100 zł nie może żyć, ale przeciętny emeryt, często gnębiony przez uneków to może

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • realista(2019-12-01 10:26) Zgłoś naruszenie 417

    Do "o" ale jesteś płytki....... Ludzie umierają a "ty" nazywasz ich ubekami , podczas gdy nigdy nie służyli w SB , albo byli sierotami lub wdowami / wdowcami / po mundurowych. Przeczytaj treść ustawy bo jej nie znasz i nie ubliżaj ludziom ..................

    Odpowiedz
  • ancy(2019-12-01 12:35) Zgłoś naruszenie 736

    UBeki, homoseksualiści - to jest główne zmartwienie lewaków. Dlatego nigdy nie będę na nich głosował.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-12-01 16:19) Zgłoś naruszenie 534

    to bardzo dobrze że SLD jasno i dobitnie wyraża pogląd, że mordercy Popiełuszki i inni "nieznani sprawcy", wykonawcy rozkazów KGB, oprawcy tysięcy działaczy demokratycznej opozycji, bohaterowie afer FOZZ i "Żelazo" mają odzyskać ograniczone przez wolną Polskę przywileje. Wyborcy przynajmniej mają szansę to ocenić i nie być zaskoczonymi po fakcie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lewactwo w Polsce nie powinno istnieć,ale ci co(2019-12-01 16:43) Zgłoś naruszenie 416

    walczyli z komuną dziś są ich sprzymierzeńcami.

    Odpowiedz
  • realista(2019-12-01 16:44) Zgłoś naruszenie 176

    Bert ale jesteś płyciutki i malutki intelektualnie . Gdyby głupota miała skrzydła ,latałaby niczym gołębica " , rozumiesz przynajmniej coś z tego....................................?

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2019-12-01 17:05) Zgłoś naruszenie 119

    To właśnie lewica pozwoliła na odrodzenie się agentów i kolaborantów Watykanu. Katoprawackie towarzycho jest tyle warte co niejaki Nikodem Dyzma, prałat Jankowski i obecni działacze PiS a przewodzi im oszust T. Rydzyk i Pancerny Marian w tele jest wielu księży, którzy za wyłudzone pieniądze od uczciwych im służą np. ksiądz przy Srebrnej. Lewica nie zmieni faszystowskiej ustawy Watykanu i dojnej zmiany.

    Odpowiedz
  • realista 50(2019-12-01 17:09) Zgłoś naruszenie 404

    Udowodnić winę indywidualnie i ukarać , ale wara od odpowiedzialności zbiorowej. Dzisiaj " oni" jutro " TY " stracisz emeryturę , jeśli będzie przyzwolenie na łamanie zasad konstytucyjnych jak zaufanie do państwa , równości wobec prawa itd.......................

    Odpowiedz
  • AMiar(2019-12-01 22:22) Zgłoś naruszenie 176

    Do tego przyzwoitość wymaga zwrotu niesłusznie niewypłaconych środków, w tym rodzinom tych którzy zmarli po wprowadzeniu tego haniebnego przepisu. Szkoda, że nie można z kieszeni czlonków PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2019-12-02 10:39) Zgłoś naruszenie 56

    Dzisiaj I sekretarze maja wieksze emerytury niz spracowani 40 letnia praca robotnicy. i to jest patologia.

    Odpowiedz
  • remick(2019-12-02 11:26) Zgłoś naruszenie 214

    Tu az ciasno od czerwonej kwiczacej choloty, ktora nie moze przelknac swojej POrazki w wyborach i odciecia od zlodziejskiego koryta.

    Odpowiedz
  • EMERYT MUNDUROWY(2019-12-03 12:40) Zgłoś naruszenie 90

    dlaczego w zespole parlamentarnym nie ma posłów PO!!!!!!!! Były spotkania z nimi :p.KOCHAN,p.ARŁUKOWICZ.Dużo nam naobiecywali i co zero reakcji.DO ROBOTY PROSZĘ PAŃSTWA !!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • GoŚĆ(2019-12-04 17:29) Zgłoś naruszenie 80

    Wśród osób objętych ustawą są sekretarki , telefonistki, maszynistki, nie wszystkie należały do PZPR, Nie miały nic wspólnego z działaniami SB , nie były wtajemniczane, miały najniższe pensje, najniższe nagrody itd.dlatego że były tylko sekretarkami. A eraz zrobiono z nich zbrodniarzy. Za to wszystko PiSowcy wraz ze swoim wodzem powinni ponieść konsekwencje .

    Odpowiedz