PiS wycofuje się ze zniesienia trzydziestokrotności. Lewica składa swój projekt: Emerytura minimalna 1600 zł, wprowadzenie emerytury maksymalnej

19.11.2019, 15:43; Aktualizacja: 19.11.2019, 17:30
W pracach sejmowych projekt Lewicy prezentować będzie wiceszefowa klubu, przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Magdalena Biejat.

W pracach sejmowych projekt Lewicy prezentować będzie wiceszefowa klubu, przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Magdalena Biejat.źródło: ShutterStock

PiS wycofało z Sejmu projekt dotyczący zniesienia trzydziestokrotności. Z kolei Lewica złożyła własną propozycję, by zniesienie limitu powiązać z podwyższeniem emerytury minimalnej do 1600 zł i wprowadzeniem emerytury maksymalnej, która w pierwszym roku obowiązywania miałaby wynosić 15,6 tys. zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • no i co dalej (2019-11-25 17:28) Zgłoś naruszenie 20

    Zaznaczam, piszę w swoim imieniu i na podstawie posiadanych dokumentów. Pierwszy który publikuje informacje szkodzące emerytom (w mojej sytuacji) jest Główny Urząd Statystyczny : w pozycji dalszego trwania życia , prognozując że dożyję ponad 81 lat...gdzie w innych publikacjach również podają, że wiek życia dla mężczyzn to ok 74 lat. Jest to bardzo ważny przelicznik stanowiący o wysokości bieżącej emeryturze … znacząco ją zaniża. Emeryt dożyje 75 lat, to znaczącą różnicę ,która zostaje nie wypłacona, zagarnia ZUS... co oznacza, że wypłacana emerytura powinna być większa i zgodna z biologicznym stanem zdrowia (proste do ustalenia) a nie sufitową, świadomie zmniejszającą przyznaną emeryturę . 2) Drugi filar subkonto...otrzymałem pisemną informację, że do ZUS z filara zostały przelane moje pieniądze ponad 60.000 zł. ZUS w decyzji wykazał ponad 50.000zł. Zginęło ok 10.000 zł. Łatwo jest na moim przykładzie wyliczyć jak zostałem okradziony przy naliczaniu mojej emerytury (10 tyś x m-c x 12m-cy x 84 m-ce) . Najgorsze jest to, że sąd mając jednoznaczne dowody, które pogrążają ZUS , stanął po stronie ZUS i przyklepał ten opisany przewał. Nie przepisy, a ludzie którzy je stosują ponoszą winę. Ustawodawca nałożył obowiązek stosowania prawa na rzecz i w interesie emeryta. Przypominam, emeryt to stan prawny a nie umysłowy i fizyczny a plewami proszę nie karmić. Zostało naruszone zaufanie obywatela do państwa i jego instytucji. Nie wywiesiłem białej flagi !

    Odpowiedz
  • Majstersztik Lewicy(2019-11-21 07:27) Zgłoś naruszenie 22

    Brawo Lewica. Wasz projekt jest majstersztikiem, ktory zamurowal PiS.

    Odpowiedz
  • Lewica musi sie nauczyc...(2019-11-20 16:08) Zgłoś naruszenie 11

    Lewica musi sie nauczyc odrozniac skladke emerytalna od podatku PIT. Im szybciej tym lepiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • "Glupawka lewicowa"(2019-11-20 07:32) Zgłoś naruszenie 61

    Partia SLD i Razem mialy czas , aby przygotowac sie do przeprowadzenia reformy systemu emerytalnego. Tymczasem przygotowaly "Glupawke Lewicowa" napisana na kolanie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • pokomunistyczny przywilej dzięki pokomunistycznej(2019-11-19 19:56) Zgłoś naruszenie 01

    opozycji pozostał nadal .....no i dzięki 14 wspaniałych pomalowanych.

    Odpowiedz
  • ale(2019-11-19 19:54) Zgłoś naruszenie 95

    15.600 maksymalna? Lewica zgłupiała. Nie wiadomo kto gorszy - PiS, kolaboranci Watykanu, lewica, prawica liberałowie? a 6- 7 tys. to krocie i tyle im wystarczy. Przy tak wysokich dochodach niech sobie odłożą w f-szach. Przykład niech dają kolaboranci Watykanu, AWS, prawica i cała wypasiona na przemianach trzódka. Ciekawe gdzie odkłada Pinokio, Buzek /ten dostanie niezłą em. w PE/. Tak wysokie zarobki w umowie o pracę to mają ludzie w układach - np. Glapa i jego znajomi i wyżej wymienieni. Niech założą własne firmy i sobie odłożą na tak wysokie em. ale niech płacą tyle co zwykły człowiek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt 68(2019-11-19 19:47) Zgłoś naruszenie 103

    Na swoją emeryturę każdy musi zapracować własnymi składkami.Nie można dawać emerytur tzw, najniższych jak dany ubezpieczony nie wypracował ich swoimi składkami w czasie swojej pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mirosław(2019-11-19 19:06) Zgłoś naruszenie 55

    szkoda że się wycofuje. Sytem miał być Solidarny a jest pasozytniczy. Bzdura z tymi twierdzeniami że mielibyśmy Im placić duzo wyższe emerytury gdyż 3 lata płacenia wiecej a 40 lat zbierania to srednia jest żadna. Natomiast zgorszenie olbrzymie.

    Odpowiedz
  • Maksymalna góra 5 tys(2019-11-19 18:59) Zgłoś naruszenie 19

    Po co Dziadowi więcej ???

    Odpowiedz
  • zgroza(2019-11-19 18:52) Zgłoś naruszenie 103

    a ja po 40 latach pracy mam 2 tys. brutto - i po wuj pracowałam 40 lat

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kuba(2019-11-19 17:22) Zgłoś naruszenie 123

    Lewica była za emeryturami pod palmami ! Poparła reformę emerytalną AWS! Nie ma OFE, emerytur pod palmami, a pozostała składka zdefiniowana. Polacy zostali oszukani.Teraz najmniej zarabiający z minimalnymi latami pracy mają otrzymać 1600 zł. Emerytura minimalna nie jest powiązana z minimalnym wynagrodzeniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz