Składki na ZUS będą odprowadzane od dochodu, a nie przychodu. Morawiecki zapowiada zmiany

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki11.09.2019, 08:25; Aktualizacja: 11.09.2019, 10:31
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Ugrupowania startujące w wyborach, chcąc zjednać sobie przedsiębiorców, obiecują im niższe składki na ZUS, ale w przyszłości może to oznaczać konsekwencje trudne do przewidzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Marcin(2019-09-16 20:41) Zgłoś naruszenie 10

    No i tak właśnie powinie się zachowywać rząd który wspiera rozwój gospodarki ! ! ! Brawo Panie Premierze!

    Odpowiedz
  • jul(2019-09-12 08:50) Zgłoś naruszenie 13

    morawiecki matłuszku masz tyle szmalu, że starczy ci do końca życia, ustawiłeś, żonę, dzieci pewnie wnuki to stul tą gębę bo życzę ci to co najgorsze żeby cię spotkało przy tylu kłamstwach

    Odpowiedz
  • do celi(2019-09-11 23:58) Zgłoś naruszenie 40

    VAT bedzie dla po oni wiedza jak go zagospodarowac

    Odpowiedz
  • karina(2019-09-11 21:26) Zgłoś naruszenie 28

    Wszystko rozbija się o jęczących pracodawcó, którym zawsze jest źle. Na wszystko żałują tylko nie na siebie. Brawo dla rządu za odważną decyzję.

    Odpowiedz
  • hgj645654(2019-09-11 19:57) Zgłoś naruszenie 22

    Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2

    Odpowiedz
  • Alex(2019-09-11 18:02) Zgłoś naruszenie 22

    Proszę, policzcie cokolwiek. Mi z wyliczeń wychodzi, że statystycznie dla firmy ZUS spadnie o 100zł miesięcznie. To nic w porównaniu z tym ile np. będzie wynosił w przyszłym roku.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-09-11 16:21) Zgłoś naruszenie 154

    Brawo PIS. Inne partie już rządziły, szczególnie ostatnio PO które miało na to 8 lat i nic nie zrobili w tej kwestii. Dlatego teraz ich obiecanki są mało wiarygodne. Mogli to zrobić a nawet chociaż połowę to PIS nie doszedł by do władzy. Kiedyś ich nie trawiłem ale teraz nie mam wyboru, co obiecują to robią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • GenBro(2019-09-11 13:53) Zgłoś naruszenie 165

    Zmniejszenie ZUSu to bardzo dobry pomysł, jestem przekonany, że to wpłynie pozytywnie na ilość małych firm, które napędzają gospodarkę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamil(2019-09-11 13:49) Zgłoś naruszenie 185

    Bardzo dobre zmiany, dobrze że myślą też o przedsiębiorcach. Zmiana na plus zdecydowanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Naliczanie...(2019-09-11 11:22) Zgłoś naruszenie 73

    Naliczanie emerytur wedlug skladki zdefiniowanej podoba mi sie, ale poniewaz sa one niskie nalezy do nich dolozyc z budzetu panstwa emeryture obywatelska w wysokosci co najmniej minimum egzystencji lub 24% tzw. kwoty bazowej oraz wprowadzic waloryzacje wedlug 100% wskaznika wzrostu przecietnej placy krajowej.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wjw(2019-09-11 11:11) Zgłoś naruszenie 911

    Czyli to, co było w miarę proste tak zagmatwać, żeby już nikt się w tym nie połapał. Oczywiście oprócz organów kontroli...

    Odpowiedz