Waloryzacja rent i emerytur 2019 uchwalona. Sprawdź, ile dostaniesz

14.12.2018, 13:19; Aktualizacja: 14.12.2018, 15:51
Rząd proponuje także, żeby świadczenia emerytalno-rentowe wzrosły (według prognozy) o 3,26 proc., jednak nie mniej niż o 70 zł.

Rząd proponuje także, żeby świadczenia emerytalno-rentowe wzrosły (według prognozy) o 3,26 proc., jednak nie mniej niż o 70 zł.źródło: ShutterStock

Sejm uchwalił w piątek zmiany w ustawie dotyczącej waloryzacji emerytur i rent. Zgodnie z rządową nowelizacją od 1 marca 2019 r. emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł. Najniższe będą wynosiły 1100 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (62)

  • pracownik(2018-12-14 15:41) Zgłoś naruszenie 16126

    To jest skandal?.Obibokom i cwaniakom,którzy przez lata pracowali na czarno za granicą, podnieśli o 6,8% a uczciwie pracującym i płacącym składki w Polsce nawet przez 50 lat tylko 3,26%.To się w pale nie mieści.I to ma być uczciwe i sprawiedliwe państwo?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Emeryt(2018-12-14 14:19) Zgłoś naruszenie 13034

    Znowu podnieśli nierobom. Bo to ta sama kasta. Lenie i nieroby, niedługo zrównają moją emeryturę z tymi co nie pracowali i nie płacili. To niech lepiej złodzieje z PO wrócą, może uda się coś ukraść. Na pohybel Kaczakowi!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt II(2018-12-14 17:15) Zgłoś naruszenie 11412

    Dlaczego kasta rządząca nie podwyższa sobie zarobków o kilkadziesiąt -zł, tylko zawsze o kilka tysięcy? P/osłom i policji również A oligarchiczna grupa górników MA emerytury ZAWSZE od TRZECH tysięcy WZWYŻ - do 6.000-8.000 złotych. Czy ich potrzeby są inne ? A przecież emeryci MUSZA się leczyć i PŁACIĆ za leczenie - bo służba zdrowia każe im wyczekiwać po kilka miesięcy na kontakt z lekarzem specjalistą i badania specjalistyczne. Na operacje po kilka lat. Wstydzcie się Morawiecki i Rafalska! SZASTACIE NASZYMI podatkami, zrobiliście SOBIE BIZANCJUM a nas ciągle skazujecie na LIKWIDACJĘ> SAMI sobie żyjcie za 40 złotych !

    Odpowiedz
  • gosc(2018-12-14 20:44) Zgłoś naruszenie 8719

    jak młodzi zdrowi jak byk rodzice za ********** sie i rozmnażanie dostają 500+ od zrobienia jednego bachorza i jest dobrze, a emeryci dostają za pracę ochłapy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ola(2018-12-14 23:29) Zgłoś naruszenie 7110

    A kiedy przywrócą prawo do emerytury dla ludzi którzy przepracowali 40 i więcej lat w ciężkiej fizycznej pracy.Czy oni nie wiedzą że to są ,,wraki ludzkie,,.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • grzegorz(2018-12-16 00:47) Zgłoś naruszenie 638

    rzad rewaloryzuje emerytury o 70 zl kosztem innych ,wyzszych emerytow ci co przerobili 40 lat ,dostana tyle samo co przerobili10 lat ,czyzby wrocila komuna ,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • suweren51(2018-12-17 10:41) Zgłoś naruszenie 585

    od pomocy jest taka instytucja pod nazwą MOPS ; cwaniakom, nierobom , obibokom nic sie nie należy - pytanie retoryczne gdzie byli !!!! 30, 40 lat wstecz, pracy było do wyboru do koloru , nie myślało się o starości , a no właśnie "zasuwało się na czarno" , mają tylko po 2 -5 lat udokumentowanej pracy ?????? teraz tez stoją młode "kryształki czerwononose pod sklepami" , i na co liczą...... ,że się oszuka system ....... a teraz system ZUS-ski oszukuje niestety uczciwych ludzi którzy zasuwali jak ma łe samochodziki ,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • expert emeryt(2018-12-14 20:02) Zgłoś naruszenie 546

    W artykule powinno być napisane: "Wszystkim zostanie zrekompensowana utracona siła nabywcza wskutek inflacji. Wszyscy dostaną dodatek w postaci 1/5 realnego wzrostu wynagrodzeń w 2018r w stosunku do 2017r. Niektórzy otrzymają dodatkowo dopełnienie powyższego do 70zł brutto." Taki zapis nie pozostawia żadnych wątpliwości co jest waloryzacją, co podwyżką a co "waloryzacją ustawową"

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2018-12-16 10:45) Zgłoś naruszenie 516

    Pani , minister Rachwalska , co się stało z obiecanymi 500 złotowymi , obiecankami , przed wyborami samorządowymi w obecnym roku 20018 , miała to być jednorazowa pomoc dla emerytów i rencistów i co się stało ,z tymi obiecanym 500 + dla emerytów i rencistów , czyj to był pomysł ,czy nie prezesa partii J.Kaczyńskiego , żeby zwiększyć zachęcić ludzi do głosowania ,na waszych przedstawiciel, pis-u i zjednoczonej prawicy ? Co do strojenie się w piórka , to przecież wy cały czas mówicie ,propagandą sukcesu i to wy mówicie że w Polsce jest dobrobyt , kraina mlekiem i miodem płynąca , w przemówieniu premiera i waszym ,że to wy znieśliście wiek emerytalny ,tak , i jak części społeczeństwa odeszła na emerytury , przez was ustalone ,to w to miejsce , sprowadziliście pracowników z Ukrainy , Białorusi , i chcecie sprowadzić Filipin , Indii , czy już są ,a co na to kanapowe związki zawodowe , wyraziły zgodę , czy nie to było z waszej strony że podwyżki dla posłów i senatorów ciągle rosną , jak w przypadku kwoty wolnej od podatku 30 tys. zł. , czy to nie wasi przedstawiciele urządzają rajdy limuzynami i je tłuką ,za miliony , czy to nie wasi przedstawiciele urządzali komisje sompoleńskie , która nic nie wyjaśniła i ile na to poszło pieniędzy z naszych podatków , czy to nie wasz przedstawicie minister wyda z naszych podatków 220 milionów złotych na świątynie , czy to nie wy i cały sejm senat waszych przedstawicieli pis-u i zjednoczonej prawicy bawili i bawią się na imprezach u o T.Rydzyka ,za podatników pieniądze i rozdają nasze pieniądze , temu redemptoryście księdzu o T.Rydzykowi .Zbliżają się święta i czas posypać głowę popiołem , bo łatwo szafuje się czyimiś problemami ,a zapomina się o swoich grzechach tak jak u was w pis-e i zjednoczonej prawicy , w kościele katolickim ,z ich biskupami również, całą tą waszą zgrają cyników ,oszustów i kłamców, dodam jeszcze związki zawodowe , które potrafią zamykać wszystkie sklepy, to jest sukces tez was.?!!

    Odpowiedz
  • Polak sprawiedliwy(2018-12-15 18:34) Zgłoś naruszenie 455

    A kiedy oddadzą ukradzione emerytury

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ochłap(2018-12-14 17:37) Zgłoś naruszenie 3821

    ... zawsze będzie ochłapem.

    Odpowiedz
  • odp,jxx.(2018-12-15 14:35) Zgłoś naruszenie 389

    Nie 70zł. odlicz podatek ochłap zostanie papier droższy wszystko wytrzyma żłoby zostaną i tak syte.

    Odpowiedz
  • emerytka 39 lat pracy 1600zł emerytury(2018-12-17 08:56) Zgłoś naruszenie 372

    Tzw.nieroby też pracowały i musza z czegos zyc.ale nie wszyscy sa nierobami jak piszecie,bo jest wielu emerytów z długim stażem pracy,którzy nie zarabiali jak kierownicy czy dyrektorzy i maja niskie emerytury.więc nie piszcie,że tylko nieroby dostaja wiecej bo to nieprawda.wiem,że od momentu prywatyzacji przedsiebiorstw ,praownicy zarabiali coraz mniej bo prezesi tych firm wszystko brali dla siebie a dla pracowników najnizsze krajowe i to przyczyniło sie w duzym stopniu do mniejszych dzisiejszych emerytur.wiec uważam,że emerytury zwłaszcza dla tych długopracujacych powinny na dzień dzisiejszy byc o wiele wyzsze a przede wszystkim o zmniejszonym lub zlikwidowanym wysokim podatku.Podatek płacili przez 30-45 lat i takim nalezy go zlikwidować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • H(2018-12-15 19:55) Zgłoś naruszenie 309

    Rosnaca kwota bazowa powoduje tak duże róznice w emeryturach. Moze przy najniższych emeryturach obecnym wskaznikiem podnieśc kwote bazową i przeliczac z lat pracy i wynagrodzeń. Moja ciotka ktora ma 92 lata jako nauczyciel przeszla na emeryturę.........32 lata temu. Obecnie z dodatkiem pielęgnacyjnym otrzymuje 1200 zł. Co by było gdyby nie było rodziny ????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kaja(2018-12-15 08:54) Zgłoś naruszenie 2955

    Nie narzekajcie, bo gdyby rządziła PO - PSL to było by najprawdopodobniej 70 zł dla każdego, Jest dobrze, ci co maja mało dostaną więcej a ci, którzy mają większe emerytury dostaną waloryzacją zgodną z ustawą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • //.,,(2018-12-15 14:00) Zgłoś naruszenie 235

    Skąd wiadomo jaka będzie inflacja za ten rok już w grudniu?

    Odpowiedz
  • gosc(2018-12-17 19:32) Zgłoś naruszenie 233

    emeryci i rencisci mieli dostać 400 a nawet 500 od lata czekaja świeta ida a pieniedzy nie ma

    Odpowiedz
  • Aby dorwać się do koryta(2018-12-15 18:56) Zgłoś naruszenie 222

    Jak pamięć nie zawodzi to pewien procent z "opędzlowanego " majątku społecznego miało zasilać fundusz emerytalny . Jak wieść głosi WSZYSTKO zostało PRZEŻARTE przez dotychczas rządzących . Co na to organa POścigania ?

    Odpowiedz
  • miki(2018-12-16 21:47) Zgłoś naruszenie 212

    40 lat pracy ( składek) powinno dawać możliwość emerytury bez względu na wiek

    Odpowiedz
  • xxx(2018-12-17 16:04) Zgłoś naruszenie 178

    Podniesienie wieku emerytalnego musi wrócić i zrobi to także PiS jeśli zostanie przy władzy. Sytuacja ZUS jest tragiczna sytuacja budżetu państwa także, zadlużenie rośnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz