statystyki

Pracownicze Plany Kapitałowe: Lepszy dialog ze związkami niż z kolegami z rządu

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki02.07.2018, 07:53; Aktualizacja: 02.07.2018, 09:15
rekrutacja, praca, pracownik

Strona społeczna zwracała uwagę na przychylenie się autorów projektów do zapisania w ustawie, że zgromadzone tam oszczędności będą miały status prywatnych środków.źródło: ShutterStock

Rząd zabiega o poparcie dla projektu PPK u partnerów społecznych, by mieć mocny mandat do dalszych prac nad ustawą.

W ubiegły czwartek nowym projektem pracowniczych planów kapitałowych miała zająć się Rada Dialogu Społecznego. Miała też przyjąć wspólną opinię w tej sprawie, pod którą podpisze się rząd, pracodawcy i związki zawodowe. Nie udało się jednak ustalić treści uchwały, chociaż został dla niej wypracowany grunt w zespole ds. ubezpieczeń społecznych RDS.

Rządzącym zależy na pozytywnej opinii, a rekomendacja zespołu jest dla projektu wyjątkowo dobra. Udało nam się poznać treść dokumentu, za którym zagłosowali Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego po stronie biznesu oraz NSZZ „Solidarność”, OPZZ po stronie związkowców.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Inspektor Pracy --a dziennikarze nadal sa opłacani(2018-07-02 08:38) Zgłoś naruszenie 41

    Nie ma dla mnie znaczenia czy to planuje PO czy PiS --to ********** nalezy tepić.....PPK czyli jak znowu własny Naród zrobić w bambuko..... Im wszystkim wcale nie chodzi o nasze Emerytury. Im zależy na stołkach ,kombinacjach i dojściach........ Rady Nadzorcze ,Zarządy -słowem kolesie królików.... Tych pieniędzy i tak nikt z przyszłych Emerytów nie zobaczy. Nie zobaczą jej też obecni pracownicy chociaż rozgłosi się w TV iż Średnia Płaca w Polsce wzrosła co jest osiągnięciem rządu.. Gdyby Im zależało na pracownikach to osoby zatrudnione od najmłodszych lat ,bez wakacji ,ferii zimowych z długoletnim stażem ,w tym z sobotami, świętami ,nadgodzinami bez dni zamiennie wolnymi , zatrudnione w starych szkodl i nieb warunkach pracy mogły by już odchodzić na pełną emeryturą po 40 latach pracy ,ale Oni wszyscy myślą tylko o jednym: "jak dorwać się do żłoba wypełnionego nie Ich „złotym runem”” .Z podziwem oglądam i czytam stałe dążenie determinacyjne wszystkich grup trzymających władze w temacie jak rąbnąć spracowanym robotnikom kasę pod pretekstem zabezpieczenia Ich emerytur. Oni znowu utuczą sie na tym "dobrowolnym pomyśle" a klienci i tak zobaczą ta kase jak ****** niebo!-- już niedługo będzie okazja gdyż przyjdą za pewien czas Nowi Tuskowie itp i powiedzą:” udowodnijcie Mi że ta kasa jest Wasza!” --a i inne okoliczności się znajdą aby ją rabnąć, jak inflacja przy wymianie złotego na OJro. Wszak już wówczas te składki okażą się niczym nie wartą inwestycją ponieważ zwyczajnie stopnieją w wartości jak śnieg . No i jak kolejna kwestia –jak dać podwyżki aby nie dać! Rząd ogłosi że nastąpiła podwyżka wynagrodzeń , tylko ze znów Wy czytelnicy na tym nie zyskacie gdyż za kilkadziesiąt lat po tych składkach nawet smród nie zostanie a jak przyjdzie wojna to je gwizną na zbrojenia gdyż tak jest kolej postepowania w takich przypadkach i powiedza Wam „mieliście pecha”.. ..Czy widzieliście KRUSowca ktory zamiast rozwijać własna gospodarkę wpłacał by forse do takich zarządzających kolesi z II i III filarów . Nie! --gdyż wolał by ją sam przepić niż Im oddać .PiSowcy dajcie i Wy spokój bo nie wiecie co czynicie. Lepiej każcie płacić rzetelnie wysokie składki emerytalne na Tych których pracodawcy zatrudniali ,zatrudniają w szkodliwych i nieb warunkach pracy ale nie tych z Emerytur Pomostowych lecz faktycznie. Niech tacy pracownicy mają za co się leczyć jako zadośćuczynienie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Duda(2018-07-02 12:08) Zgłoś naruszenie 10

    Nie macie się czym Rządowi dzinnikarze i Rząd zajmować ? to prosze walczyć o wiek emerytalny ze względu na Staz Pracy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane