Szydło: Będą podwyżki dla emerytów. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy pakiet rozwiązań

02.10.2017, 20:37; Aktualizacja: 02.10.2017, 21:29
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: VALDA KALNINA

W najbliższych miesiącach rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów i dałyby możliwość podwyższenia świadczeń emerytalnych - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (198)

  • -smutne(2017-12-21 14:59) Zgłoś naruszenie 40

    Ludzie żyją na głodowych emeryturach, wręcz zrobili nam eutanazję, nie ma na święta za co prezentów wnukom zrobić, jeśli w ogóle starcza na czynsz, opłaty, a jedzenie gorsze niż maja niektóre psy, a wy rozdajecie nasze podatki (nawet emerytów) dla jakiegoś dziwnego człowieka? Przecież on z tymi pieniędzmi nic mądrego nie zrobił. Nikomu nie pomógł.Po co? Dlaczego????? Bożżżżżże zmiłuj się nad nami!

    Odpowiedz
  • JOL(2017-12-06 18:28) Zgłoś naruszenie 80

    Będziemy płacić firmom energetycznym, a te będą sponsorować górnictwo, ojca dyr. i kolejne armie misiewiczów.

    Odpowiedz
  • -SOWA(2017-12-06 18:26) Zgłoś naruszenie 80

    Kolejny haracz na węgiel! Jeśli już mam do czegoś dopłacać, to na czystą energię odnawialną. Rząd na siłę reanimuje węglowego trupa - kosztem naszego portfela, naszego zdrowia i naszej przyszłości.

    Odpowiedz
  • -M(2017-12-06 18:22) Zgłoś naruszenie 80

    Jeszcze trochę i rozliczymy PIS, też wystawimy im rachunek za 4 lata rządów. Ceny prądu w 2017r 6,9% w górę, na styczeń zapowiadają kolejną podwyżkę, a emerytury w tym czasie w górę o 0,44%, miliony emerytów wystawią PIS rachunek za takie potraktowanie, bo głównie dzięki nim i Polsce Wschodniej, o której też zapomnieli PIS wygrało wybory.

    Odpowiedz
  • Oszukany wyborca(2017-12-06 18:17) Zgłoś naruszenie 80

    Przypomnę, że od 2 lat mamy PIS, a to sejm, senat i prezydent PIS wprowadzają nowe ustawy, nowe opłaty i wysokość tych opłat dla Polaków. Niestety cierpią na tym najbiedniejsi ciężko pracujący Polacy, emeryci i renciści, którzy muszą umierać w całkowitej obojętności, bo służba zdrowia to fikcja i nikt ich nie chce leczyć. Zamiast wydawać miliony na idiotyzmy, to rozdajcie je pracującym, wykształcacie lekarzy i pielęgniarki, pobudujcie szpitale, Polacy cierpią, a wy się bawicie za ich pieniądze. Nie tak miało być

    Odpowiedz
  • -Emeryci(2017-11-17 15:18) Zgłoś naruszenie 210

    Pni Szydło,dlaczego do tej pory nie zostały podniesione do minimalnej emerytury dla Polaków? Nikt nam nie płacił 500+, teraz dzieci nasze odprowadzają składki do ZUS-u. Kiedy wyrównanie emerytur z urzędu, choroba nie wybiera, kiedy obiecany przez panią pakiet? Polski rząd skazuje nas na śmierć. -------------------------------------------------------------------------------------------------- KRESY.PL Ministerstwo pracy w odpowiedzi na interpelację Stanisława Tyszki (K’15) potwierdza, że traktuje Ukraińców w sposób uprzywilejowany, wypłacając im dopłaty do minimalnych emerytur. Broni też swoich działań i zapowiada, że nie zamierza zmieniać ani umowy dwustronnej z Ukrainą, ani przepisów wewnętrznych. W specjalnym komentarzu dla Kresy.pl stanowisko ministerstwa skrytykował były wiceminister finansów, dr Cezary Mech. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ukrainiec w odpowiednim wieku, zamieszkujący w Polsce na stałe, z odpowiednim stażem pracy i minimalnym okresem legalnej pracy w Polsce (z odprowadzaniem składek), może liczyć na dopłatę w wysokości kilkuset złotych miesięcznie.

    Odpowiedz
  • -Emeryci(2017-11-16 16:33) Zgłoś naruszenie 230

    Oszukali miliny emerytów. Wyborów już nie wygrają. Kaczyński na premiera!

    Odpowiedz
  • -pesymista emeryt, dziękuję za wpis(2017-11-16 05:52) Zgłoś naruszenie 250

    Jeśli jesteś naprawdę emerytem to współczuje, ,jak widzę na ulicach biednie ubranych emerytów, których nawet na zakupy nie stać, to wstydzę się za Polskę i rząd, to hańba, żeby zostawić takich ludzi bez pomocy i jako Polak przepraszam was.

    Odpowiedz
  • POLAK(2017-11-15 08:48) Zgłoś naruszenie 270

    Ale dla dziadków z Ukrainy, za pół roku pracy w Polsce, po tysiaku miesięcznie się znalazło nie?

    Odpowiedz
  • Polacy(2017-11-10 23:54) Zgłoś naruszenie 390

    EUROPO UCZ SIĘ OD POLSKI. LEKI.DLA EMERYTÓW PŁATNE, A EMERYTURY PO 200 EURO NA MIESIĄC, RENTY 150 EURO NA MIESIĄC, A .NA TYCH W CZARNYCH KIECKACH MILIONY!

    Odpowiedz
  • -emeryt(2017-11-09 07:07) Zgłoś naruszenie 410

    A ile przybyło Emerytów i Rencistów. którzy nie mają na leki, a gdzie opłaty, wszystko drożeje/ Żyją w nędzy!

    Odpowiedz
  • Taka prawda(2017-11-08 09:10) Zgłoś naruszenie 440

    PIS oszukał własny elektorat emerytów i rencistów .

    Odpowiedz
  • -rodziny(2017-11-08 09:04) Zgłoś naruszenie 421

    OSZUKALI MILIONY EMERYTÓW RENCISTÓW DLATEGO TRACĄ I PRZEGRAJĄ WYBORY!

    Odpowiedz
  • D77(2017-11-08 01:20) Zgłoś naruszenie 450

    Dla starych ,przymierających głodem, albo dla ciężko chorych dzieci nie ma na lekarstwa a na ,,geotermię" dla dyrektora fura pieniędzy. Patrzysz i nie grzmisz.?...!!!!

    Odpowiedz
  • Emeryt 65(2017-11-05 15:38) Zgłoś naruszenie 510

    EMERYCI PŁACICIE KARE w postaci DROŻYZNY w SKLEPACH i OCHŁAPOWEJ WALORYZACJI EMERYTUR 6,11 zl. GLOSOWANIE na PIS, to SKRACANIE ŻYCIA EMERYTÓW. SŁUŻBA ZDROWIA niedostępna LEKi DROGIE ŻYWNOŚĆ DROGA, A WYGŁUPY pisu KOSZTUJĄ. JAREK nie pójdzie do szpitala w PRUSZKOWIE, ani do BIEDRONKI.

    Odpowiedz
  • kizia(2017-11-05 15:11) Zgłoś naruszenie 500

    Mamy najlepszych ekonomistów na świecie - jak tabelkę przewrócą do góry nogami. Gadają, że ceny idą w górę, bo płace są większe. Emerytury stoją twardo na dnie. a ceny też w górę. Doczekacie wy się marszu starszych na wasz dziadowski sejm, oj doczekacie.

    Odpowiedz
  • -kłamczyni(2017-11-05 06:35) Zgłoś naruszenie 510

    Nie wszystkim emerytom od 1 marca podnieśli do 1000 zł, ja mam 820 zł i dużo jest takich eme. Wiec po co te kłamstwa i jak żyć za takie pieniądze.? ----------------------------------------------------------- – Przyciskacie mnie państwo w sprawie 500+ dla emerytów, ale spójrzmy na ostatnie zmiany w systemie: 1 marca podnieśliśmy minimalne emerytury do 1000 zł, 1 października obniżyliśmy wiek emerytalny. Więc nie można powiedzieć, że w tym zakresie nic nie robimy – mówi Faktowi minister rodziny Elżbieta Rafalska (61 l.). zwiń

    Odpowiedz
  • -Mohery(2017-11-02 06:38) Zgłoś naruszenie 570

    Ale żeśmy czasów doczekali, to teraz babcie dziadki mają mniej na życie niż wnuczęta .Tak jeszcze nas nikt nie poniżył ..

    Odpowiedz
  • obłudnicy(2017-11-02 06:19) Zgłoś naruszenie 561

    Ręce opadają jak czytam że daje PIS. Ta partia kłamców i obłudników nic nie daje!!! Ja daję Pani daje i Ci Państwo dają. Ty pewnie nie skoro tak rajcuje Cię 500+ to penie jesteś utrzymankiem Pomocy społecznej czyli pasożytem niepłacącym podatku poza akcyzą za alkohol!!!

    Odpowiedz
  • -Młodzi(2017-11-02 06:13) Zgłoś naruszenie 570

    500+od 3 dziecka zrobić a zaoszczędzone pieniądze dać ludziom chorym, oraz biednym emerytom, którzy całe życie pracowali, a teraz mają po zł. 600 - 800 emerytury, prawie tyle co dziecko .z 500 +na bzdury. Dziś na cmentarzu mohery tak pluły na Pis, że zostali oszukani że hej, że dzięki nim maja koryta, a ich najbardziej oszukano.

    Odpowiedz