Emerytury w górę, ale waloryzacja niższa niż przewidywał rząd

autor: Grzegorz Osiecki13.02.2017, 07:32; Aktualizacja: 13.02.2017, 07:57
Wykonano też drugi ruch: przy okazji wprowadzenia waloryzacji mieszanej zdecydowano o zwiększeniu najniższych emerytur do 1000 zł.

Wykonano też drugi ruch: przy okazji wprowadzenia waloryzacji mieszanej zdecydowano o zwiększeniu najniższych emerytur do 1000 zł.źródło: ShutterStock

Waloryzacja emerytur i rent wyniesie w tym roku 0,44 proc. – to nieco mniej niż prognozował rząd. Daje to 10 zł podwyżki dla większości emerytów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • emeryt(2017-03-02 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd realizuje program EMERYCI - zakładający zrównanie emerytów z ziemią!

    Odpowiedz
  • Pracuś(2017-02-25 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    przepracowałam 43 lata w tym 18 miesiący chorobowe i 2 macierzyńskie czyli płaciłam skladki przez 41 lat i 2 m-ce moja emerytura obecnie wynosi 2,800 rewaloryzacja 10 zł nie pokryje to na pewno żadnego wzrostu cen .Na rechcje czas oczekiwania 6 m-cy do lekarza enedokrynologa 4 m-ce do kardiologa 5 m-cy .ńa prywatne lecznie wydaję około 15 % swojej emerytury.Nię korzystałam z żadnych przywilejów wychowałam 2 dzieci i wykształciłam Ci co pracowałi legalnie za najniższą pensje a reszte dostawali pod stołem bie odprowadzli składek lub pracowali prze 20 lat dostaną waloryzacj e 100 zł.To może zasiłki z Pomocy Społecznej a nie 500 żł dla bogatych na dziecko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mini(2017-02-22 10:29) Zgłoś naruszenie 10

    Tylko żygacie na 500+....punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Odpowiedz
  • takze emerytka(2017-02-22 03:05) Zgłoś naruszenie 40

    Do " EMERYTKA " nie przyznawaj sie nawet na kogo zamierzasz glosowac ,bo tylko sie osmieszasz. Jedni lepsi od drugich. Lepiej zrezygnuj z emerytury ,przedtem kup sobie jednak trumne ,bo jak zabraknie na 500+ to rzad pozbawi naszych bliskich zasilku pogrzebowego. Jakie to bylyby zyski !

    Odpowiedz
  • fggfg(2017-02-21 21:14) Zgłoś naruszenie 50

    emerytury w górę -o 10 zł brutto/ ok. 7 zł netto a za darmo dają 500+, zgroza, czy warto pracować

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2017-02-21 20:15) Zgłoś naruszenie 32

    Ten rząd o emerytach ani wspomni.Potrzebni byli tylko do urn,Ja na nich nie głosowałam i nie będę głosować.Dla siebie i swoich kolesiów podwyżki są i to niemałe,a dla emerytów figa z makiem,a o dobrym leczeniu to nie ma mowy.Będe głosować na kukiz 15,tam sa młodzi i mądrzy ludzie nie tak zachłanni na kasę jak w w pisie ,po,psl ,nowoczesnej sld.

    Odpowiedz
  • mark(2017-02-18 08:29) Zgłoś naruszenie 21

    W interesie rządu jest,aby ludzie ze stażem 40 lat+ szli do piachu.Ich wypracowanym kapitałem ma się kto zaopiekować.Dziś ludzie z takim stażem 40 lat+i płaconymi składkami pozostają na zupełnym śmietniku,bez żadnych środków do życia przez 5 lat .Są to ludzie po działalności gospodarczej ,którzy musieli bez żadnych kombinacji , upadłości sądowej itp. zrezygnować ,sumiennie się rozliczyć z urzędami i dziś pozostaja na śmietniku .Jedyny taki kraj ,który takich ludzi skazuje na śmietnik.Ale co się dziwić ,jeśli ich kapitał wypracowany potrzebny jest dla tzw.Misiewiczów po 15/20 latach niby pracy.Jawne złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • ZEX(2017-02-14 12:09) Zgłoś naruszenie 230

    DLACZEGO UCZCIWYM EMERYTOM KTORZ TYRALI CALEZYCIE 47LAT DAJE SIE 6ZL ATYM KTORZ PRACOWALI KROTKO 70 100ZL .DOBRA ZMIANA GORA. BRAWOZ

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2017-02-14 11:01) Zgłoś naruszenie 51

    dlaczego GP nie publikuje wszystkich komentarzy.

    Odpowiedz
  • Zawieszona(2017-02-14 07:02) Zgłoś naruszenie 101

    A kiedy PIS odwiesi powszechne emerytury kobietom urodzonym w 1953 r ??? Przepracowałyśmy często ponad 35 lat i mamy wymagany wiek, potrzebujemy na rehabilitacje i leki a nasze ciężko wypracowane emerytury nadal są zawieszone. Dlaczego kosztem kobiet53 rozdaje się bogatym rodzinom 500+ ??? CZY W POLSCE USTAWA Z DNIA 01.01.2013 R MOŻE ZOSTAĆ WPROWADZONA BEZ OKRESU PRZEJŚCIOWEGO DLA NAJSŁABSZYCH KOBIET 53 (mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat) I CZY MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ DO 2008 R I TAK BARDZO DYSKRYMINOWAĆ KOBIETY53 ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szlachcic(2017-02-14 00:59) Zgłoś naruszenie 143

    EMERYCIE!NISZCZENIE PIS POWINNO SIĘ STAĆ WASZYM POWOŁANIEM!JAK KUBA BOGU TAK BÓG KUBIE! TAK IM DOPOMÓRZ BÓG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiesiu (2017-02-13 23:16) Zgłoś naruszenie 333

    Rząd ma tylko jedną strategię - zrównać emerytów z ziemią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EWA(2017-02-13 20:16) Zgłoś naruszenie 312

    Inflacja 1,8 %, a te.... "waloryzują" emerytury o 0,44 %. Może ktoś oświeci te władze, co oznacza waloryzacja!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka(2017-02-13 18:48) Zgłoś naruszenie 185

    A do czego potrzebni sa już emeryci? Więc po co im podwyżki......

    Odpowiedz
  • Heniek(2017-02-13 18:21) Zgłoś naruszenie 376

    Szkoda słów na to co dzieje się w zakresie tzw. waloryzacji. Jak można dać 500 zł. na dziecko, a emerytom 10 zł. Wstyd, ale kogo to obchodzi z pewnością nie tych co o tym decydują. Obłuda

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-13 15:15) Zgłoś naruszenie 241

    Ja znam takiego jednego gościa co to zabierał tym co mają więcej i dawał tym ,, biednym " emerytom . Sprawa wygląda jednak tak że emeryturę wylicza ZUS na podstawie zapłaconych składek emerytalnych a nie widzimisię jakiegoś ministra który z założenia cyklu politycznego jest pracownikiem sezonowym . Jak ten gość skończył kadencję z którego obecny rząd bierze przykład to wszyscy wiemy . Życzę pani m. Rafalskiej aby odrzuciła butę i zadufanie w sobie i zabrała się poważnie do waloryzacji emerytur bo nas jest dużo . A wybory z każdym dniem są o jeden dzień bliżej .

    Odpowiedz
  • Weteran!!!(2017-02-13 12:28) Zgłoś naruszenie 491

    Kpiny!!! Sobie rząd daje podwyżki,premie a biednemu emerytowi same ochłapy,śmiechu warte!!!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy o PiS(2017-02-13 09:47) Zgłoś naruszenie 387

    ... Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo w szkodliwych i nieb warunkach pracy okradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci ludzie zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia a zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją!

    Odpowiedz
  • hanmango(2017-02-13 09:35) Zgłoś naruszenie 1511

    jak przywidywał rząd? a może jak przywidywał duda i kopacz a może oni nie rządzą rządzi u nas Putin bazgrolenie pismaka a tym co całe życie ucędalali się to co moim kosztem

    Odpowiedz