Gminy walczą z czarnym dymem

autor: Monika Górecka-Czuryłło31.12.2014, 18:00
Tylko 10 proc. gmin w Polsce realizuje program niskiej emisji.

Tylko 10 proc. gmin w Polsce realizuje program niskiej emisji.źródło: ShutterStock

Z kopcącymi kominami gminy walczą, dotując nowoczesne piece. Korzystają przy tym m.in. z pieniędzy zewnętrznych. Ale stosują też kary

Tylko 10 proc. gmin w Polsce realizuje program niskiej emisji. Polega on na akcji edukacji ekologicznej, ale przede wszystkim na finansowych zachętach do zmiany pieców grzewczych w małych, zazwyczaj starych domach. Tak wynika z podsumowania kampanii informacyjnej „Misja–emisja”, prowadzonej przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– To jedna z wielu akcji edukacyjnych, które prowadzimy wspólnie z samorządami – mówi Mariusz Popiołek z NFOŚiGW, koordynator programu KAWKA poświęconego likwidacji zapylenia powstającego zwłaszcza przy spalaniu węgla w domowych piecach.

Od gmin najbardziej zależy, jak będą działały programy naprawcze obliczone na ochronę środowiska oraz jaki będzie stan świadomości ekologicznej mieszkańców i czy pojawi się przyzwolenie na energetyczne zmiany.

Trochę marchewki...


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • .(2015-03-24 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  .

  Odpowiedz
 • krakus(2015-03-24 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  Będziemy rozmawiać o ogrzewaniu ekologicznym zgodnym z normami Euro, wówczas gdy w Polsce będzie funkcjonować wynagrodzenie za pracę w wysokości takiej, jak Eurolandzie, bo ceny wszystkiego mamy już zaiste europejskie.

  Odpowiedz
 • senior(2015-01-07 12:24) Zgłoś naruszenie 00

  A czy do tych pustych głów,trafi też to że większość w gminach ,nie stać na zakup jakiegokolwiek opału,a tu bredzimy o ekologi .To Trzeba naprawdę mieć wisielcze poczucie humoru.

  Odpowiedz
 • wynalazca(2014-12-31 20:13) Zgłoś naruszenie 00

  Hehehe,nie ma na świecie bardziej ekologicznego opału jak węgiel,nie ma i czy to wreszcie trafi do pustych głów?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie