Nie przeceniajmy alternatywnych materiałów (szkło, papier itp.) nad tworzywa sztuczne wykonane z surowców ropopochodnych, ponieważ ilość zużywanej energii i wody przy produkcji materiałów alternatywnych, jest niejednokrotnie większa. Opakowania z tworzyw sztucznych zapewniają skuteczną ochronę wyrobów przy znacznie mniejszej ilości materiału przypadającej na jednostkę funkcjonalną. W większości przypadków oznacza to mniejsze zużycie energii oraz mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z opakowaniami z materiałów alternatywnych. Dodatkowe korzyści jakie niesie za sobą wykorzystywanie opakowań z tworzyw sztucznych to przedłużenie okresu przydatności do spożycia świeżych produktów spożywczych, co zapobiega stratom żywności oraz mniejsze zużycie energii podczas transportu. Sumaryczne korzyści wynikające z recyklingu i odzysku energii z odpadów z tworzyw sztucznych często przewyższają sumaryczne korzyści dla materiałów alternatywnych, ponieważ w większości przypadków korzyści te były już uwzględnione w danych dotyczących fazy produkcji (przy częściowym wykorzystaniu surowców pochodzących z recyklingu).

Ważnym aspektem nad jakim powinniśmy się pochylić jako całe społeczeństwo jest odpowiedni recykling materiałów i opieranie się na strukturach jednorodnych łatwych do ponownego użycia. Niewątpliwym problemem jest fakt, że tworzywa sztuczne znajdują się w miejscach w których nie powinny, np. na dnie oceanu.

Zgodnie ze słowami Winstona Churchilla: "Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności.", warto znaleźć okazję dla nowoczesnych rozwiązań w przemyśle i recyklingu. Marma Polskie Folie chciałaby dać możliwości i rozwiązania, które przy wsparciu odpowiednimi uregulowaniami można by wdrożyć w życie naszej planety, aby było jak najdłuższe, a zarazem postępowe i komfortowe.

Do skutecznego recyklingu brakuje nam przede wszystkim odpowiedniej edukacji, infrastruktury i ścisłej współpracy organizacji państwowych z sektorem prywatnym. Ciekawym rozwiązaniem dla przemysłu przetwórstwa tworzyw mogłoby być wykorzystanie technologii RFID służącej do identyfikacji materiału z jakiego został wytworzony dany produkt. Technika już umożliwia odczyt układu RFID ze znacznych odległości. Marma Polskie Folie przy produkcji swoich produktów zamierza stosować etykiety RFID wykonane przy użyciu farb wodnych, które „krzyczą” z jakiego surowca są wykonane, dzięki temu proces recyklingu staje się łatwiejszy i skuteczniejszy. Jednak, żeby takie rozwiązania znalazły zastosowanie potrzebne są odpowiednie systemy odczytu przy segregacji i odbiorze śmieci.

Marma Polskie Folie to przedsiębiorstwo nowoczesne, wyprzedzające epokę poprzez innowacyjne podejście do nowatorskich rozwiązań technologicznych i ekologii. Grupa Marma, w której skład wchodzi Lenko S.A. z powodzeniem łączy ponad 130 letnią tradycję i doświadczenie z najnowszymi zdobyczami techniki i nauki, a firmę tworzą ludzie.

Pracownicy Marma Polskie Folie to zespół doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach, ale też szansę współpracy dostają młodzi ambitni ludzie, gdzie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenną wiedzę. Zapraszamy do współpracy nie tylko chemików, automatyków, technologów czy informatyków, ale też ludzi z wizją, którzy potrafią zarządzać zespołami, tworzyć produkty na miarę Stewa Jobsa, czy kreować niebanalne rozwiązania.

Grupa Marma to gwarancja jakości i tak z miłości do rzeczy pięknych i wyjątkowych zrodził się pomysł produkcji win na Pogórzu Dynowskim Wine & Spirits Piwnice Półtorak, w miejscu absolutnie czarującym, zachwycającym krajobrazem i dziewiczym, gdzie ekologia i czyste powietrze są priorytetem oraz codziennością, a każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Tam też odbył się event promujący ekologię Przystanek Ekoeskapada zorganizowany z fundacją Nasza Ziemia.

Materiały prasowe

Firmę odwiedzały liczne rzesze kontrahentów z całego globu, a na Podkarpaciu nie było hotelu sieciowego, który gwarantowałby pewny światowy standard i tak zrodził się kilka lat temu pomysł na otwarcie w Rzeszowie Hotelu Hilton Garden Inn, należącego do grupy Marma. Tutaj również udało się stworzyć coś wyjątkowego, łącząc podejście i standard korporacyjny z przyjazną domową atmosferą. W restauracji Hilton Garden można popróbować wyśmienitych dań kuchni regionalnej z szerokim wyborem win z winnicy Piwnice Półtorak Wine & Spirits, a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie, ponieważ jak zawsze dba się tutaj o zadowolenie gości, zachowując odpowiedni stosunek jakości do ceny.
Rzeszów to miasto rozpoznawalne, a wręcz w ostatnim czasie zrobiło się sławne, choć jeszcze do końca nie odkryte więc warto podczas swoich wakacyjnych wędrówek zatrzymać się choćby na chwilę w Hilton Garden Inn i posmakować Podkarpacie, a może uda się spotkać kogoś ciekawego, bo miejsce to odwiedzają ciekawi ludzie, którzy cenią sobie komfort w dobrej cenie.

Grupa Marma jest dowodem na to, że poprzez upór i szeroko zakrojone działania razem możemy tworzyć nowoczesny świat wykorzystujący zdobycze nauki i technologii w poszanowaniu innych oraz w zgodzie z naturą.

Materiały prasowe
Materiały prasowe